Garanti Bankası sendikasyon kredisi -Genel Müdür Özen: "Garanti, Türk bankaları tarafından 2012…

  • Yazı boyutu
Garanti Bankası sendikasyon kredisi
     -Genel Müdür Özen: "Garanti, Türk bankaları tarafından 2012…

Garanti Bankası sendikasyon kredisi -Genel Müdür Özen: "Garanti, Türk bankaları tarafından 2012 yılında gerçekleştirilen en uygun maliyetli sendikasyon kredisini temin etti"

Garanti Bankası'nın dış ticaretin finansmanında kullanılmak üzere geçen yıl aldığı 1 milyar ABD doları tutarındaki sendikasyon kredisini yenilemek için gerçekleştirdiği işleme, 1,3 milyar doların üzerinde talep geldi.
     Garanti, kredinin toplam tutarını 1 milyar dolardan, 1,1 milyar dolara artırırken, Libor/Euribor +125 bps ile 2012 yılının en düşük maliyetli işlemini de gerçekleştirdi.
     Mizuho Corporate Bank Ltd'nin koordine ettiği ve 18 ülkeden 37 bankanın katılım gösterdiği işlem, 308,5 milyon dolarlık ve 615,5 milyon avroluk iki dilimden oluştu.
     İmza töreni İngiltere'nin başkenti Londra'daki Claridges Oteli'nde yapıldı. Törene aralarında Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, Genel Müdür Yardımcısı Ali Fuat Erbil, Londra Temsilcisi Nihan Turgay ve Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Ünal Çeviköz'ün de bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.
     Genel Müdür Özen imza töreninde yaptığı açıklamada, şöyle konuştu:
     "Garanti, yüzde 110 seviyesinde yenilenen işlemle, sendikasyon kredilerindeki uzmanlığını bir kere daha gösterdi. Türk bankaları tarafından 2012 yılında gerçekleştirilen en uygun maliyetli sendikasyon kredisini temin ederek, yurtdışı borçlanma yaratma konusundaki başarılarına bir yenisini ekledi.
     Bu gurur verici tabloyu, büyüme odaklı stratejimize, güçlü uluslararası bankacılık ağımıza, deneyimli ekibimize ve potansiyel iş alanları yaratmadaki kabiliyetimize borçluyuz. Sektörün öncü bankası olarak, uluslararası piyasalarda tercih edilen kurum olma özelliğimizi koruyoruz."
    
    
    

Bu haberi 166 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir