Garanti Bankası'nın Çevre Yönetim Sistemi'ne "ISO 14001" belgesi

  • Yazı boyutu
Garanti Bankası'nın Çevre Yönetim Sistemi'ne "ISO 14001" belgesi

Garanti Bankası'nın Çevre Yönetim Sistemi'ne "ISO 14001" belgesi

Garanti Bankası'nın, operasyonlarını çevre dostu hale getirmek amacıyla geliştirdiği Çevre Yönetim Sistemi, ISO 14001 belgesini almaya hak kazandı.
     Yapılan açıklamaya göre, bankanın 2012 yılında Çevre Yönetim Sistemi'ne dahil ettiği Zincirlikuyu Genel Müdürlüğü, Güneşli Blokları, Dikilitaş Eğitim Merkezi ile 23 şube ve bölge müdürlüğü binaları, Alman denetim kuruluşu TÜV-SÜD tarafından gerçekleştirilen denetimlerin ardından sertifikaya layık görüldü.
     Böylece Garanti Bankası, Türkiye'de çevre yönetim sistemini en geniş kapsamda ve en fazla noktada işleten banka unvanını kazandı.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ebru Dildar Edin, Garanti olarak müşterilerine, hissedarlarına, çalışanlarına, topluma ve çevreye kattıkları değeri sürekli ve belirgin bir biçimde artırma kararlılığında olduklarını kaydetti.
     Uzun süredir devam eden çalışmalar sonucunda bu yıl içinde Çevre Politikası'nı oluşturduklarını ve Çevre Yönetim Sistemi'ni hayata geçirdiklerini dile getiren Edin, "Çevre Yönetim Sistemi, sadece elektrik ve fosil yakıt tüketimi gibi banka içi operasyonlara odaklanmıyor. Verdiğimiz krediler ve tedarikçiler vasıtasıyla oluşan çevresel ve sosyal etkilerimizi de sıkı ve sistematik biçimde kontrol altına almamızı sağlıyor. Bu konuda sektördeki farkındalığın artırılması için çaba sarf ediyoruz. Çevre Yönetim Sistemimizin tescillenmiş olması, çevreye olumsuz etkilerimizi azaltmak amacıyla çıktığımız uzun yolculukta, bize cesaret veriyor" ifadelerini kullandı.
     Çevre Yönetim Sistemi'ne, iklim değişikliği ile mücadele alanında yürüttüğü enerji verimliliği çalışmaları gibi pek çok faaliyeti de dahil eden Garanti Bankası, 26 Kasım'da dünyanın en büyük çevre girişimi olarak kabul edilen Karbon Saydamlık Projesi (Carbon Disclosure Project - CDP) tarafından "Karbon Performans Liderliği" ödülüne layık görülmüştü.
     Proje tarafından yapılan değerlendirmede Garanti, iklim değişikliği olgusunu iş strateji ve süreçlerine entegre eden 32 şirket arasında performans dalında en yüksek puanı alarak birinciliğe yükselmişti.
    
    
    

Bu haberi 189 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir