Garanti Bankası'ndan Malatya'ya 3. şube

  • Yazı boyutu
Garanti Bankası'ndan Malatya'ya 3. şube

Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Karadere:"Kentin sembolü kayısı başta olmak üzere, zengin ürün çeşidinden üst düzeyde verim almak, gelişmiş pazarlama stratejileriyle bu ürünleri tüm dünyaya ulaştırmak Malatya için uzak bir hedef değil"

Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, Malatya'nın sembolü "kayısı" başta olmak üzere zengin ürün çeşidinden üst düzeyde verim almanın ve bu ürünleri gelişmiş pazarlama stratejileriyle tüm dünyaya ulaştırmanın kent için uzak bir hedef olmadığını söyledi.
     Karadere, Anemon Otel'de gerçekleştirilen ve Malatya ekonomisinin gelişme alanlarının ele alındığı 80. Garanti Anadolu Sohbetleri Toplantısı'nın açılışında yaptığı konuşmada, 2002 yılından bu yana 59 ilde 79 toplantı düzenlediklerini belirtti.
     Malatya'daki bu toplantıda, kentin potansiyeli ve değişim fırsatlarının nasıl değere çevrilebileceğinin masaya yatırılacağını kaydeden Karadere, toplantıyla yapılan rehberlik sayesinde kentin gerçek potansiyelinin açığa çıkabileceğini vurguladı.
     Gelecek dönemde üretici güçler ve tarımın insanlık için daha önemli hale geleceğine işaret eden Karadere, "Malatya, bereketi bol, tarım ve gıda sektörlerinde büyük gelişme potansiyeli taşıyan bir kent. Kentin sembolü kayısı başta olmak üzere zengin ürün çeşidinden üst düzeyde verim almak, gelişmiş pazarlama stratejileriyle bu ürünleri tüm dünyaya ulaştırmak Malatya için uzak bir hedef değil" dedi.
     Karadere, toplantının Malatya'dan dışarıya yatırımcı göçü vermemek ve Malatya'nın Türkiye İller Rekabet Sıralaması'ndaki yerini iyileştirmek açısından büyük önem taşıdığını dile getirdi.
    
     -Garanti Bankası'ndan Malatya'ya 3. şube-
    
     Bankalarının Malatya'da bu yaz mevsiminde üçüncü şubesini açacağını bildiren Karadere, Malatyalılara bugüne kadar 232 milyon liradan fazla kredi verildiğini, ayrıca bankalarında Malatyalıların 135 milyon liralık mevduatları bulunduğunu kaydetti.
     Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç da Türkiye'nin dünya pazarındaki konumunun önemli bir yere geldiğini belirterek, ülkenin 20 bin çeşitle ihracat yapar hale geldiğini söyledi.
     Avrupa'daki finansal kriz ve Ortadoğu'da yaşananların, ihracat açısından Türkiye'nin sıkıntılı bir bölgede olduğunu gösterdiğini ifade eden Erkoç, bu dönemde bankaların özel sektöre sağlayacağı kredilerin önemini vurguladı.
     KOBİ'ler için bankaların verdiği kredilerin "can damarı" niteliğinde olduğuna işaret eden Erkoç, bankaların bu krediyi kesmemesi ve KOBİ'leri desteklemeye devam etmesi gerektiğini belirtti.
     Malatya'nın geleceğini inşa etmek için kolları sıvayan bir kent olduğunu dile getiren Erkoç, Organize Sanayi bölgeleriyle Malatya'nın öne çıktığını kaydetti. Erkoç, kentteki tekstil, su ürünleri ve kayısı potansiyelinin önemine dikkati çekti.
     Organize sanayi bölgelerini, sosyal ve kültürel altyapısını güçlendiren Malatya'nın yatırımcıya ihtiyaç duyduğuna işaret eden Erkoç, yatırımcılara yer sağlama konusunda sıkıntıları bulunmadığını anlattı. Erkoç, sadece kent olarak değil bölge olarak gelişmeyi hedeflediklerini söyledi.
    
    
    


Bu haberi 269 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir