Garanti Bankası'na The New Economy'den ödül

  • Yazı boyutu
Garanti Bankası'na The New Economy'den ödül

Garanti Bankası'na The New Economy'den ödül

Garanti Bankası, The New Economy tarafından, "Kadının Güçlendirilmesi Kurumsal Liderlik Ödülü"ne layık görüldü.
     Garanti Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, bankanın, Türkiye'de kadın girişimciliğin desteklenmesi amacıyla yürüttüğü çalışmalarıyla, The New Economy tarafından, "Kadının Güçlendirilmesi Kurumsal Liderlik Ödülü"ne layık görüldü.
     Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere konuya ilişkin değerlendirmesinde, Garanti Bankası olarak, desteklenen ve güçlenen kadın girişimciliğinin, yadsınamayacak ekonomik kalkınma, büyüme ve verimlilik artışının yanı sıra, işsizlik ve yoksulluğun azalmasına da katkıda bulunduğunu bildiklerini kaydetti.
     Bu anlayışla kadın girişimcilerine sundukları hizmetlerin, dünyada bu platformda yapılan işler arasında Türkiye'yi tek başına temsil ederek ödül kazanmasının kendilerini çok gururlandırdığını aktaran Karadere, "Aldığımız ödül, uluslararası otoritelerin, uzmanlığımıza ve destek projelerindeki gücümüze gösterdiği takdiri bir kez daha ortaya koyuyor. Kadınlarımızın iş hayatında daha etkin yer almaları için, tüm olanaklarımızla kendilerini desteklemeye devam edeceğiz" dedi.
     Verilen bilgiye göre, Garanti Bankası dünyadan birçok firma ve bankanın, kadının güçlenmesine yönelik çalışmalarının değerlendirildiği yarışmada, Türkiye'den ödül alan tek kurum oldu. Ödül, Garanti Bankası'nın kadın girişimcilerin finansmana ulaşmasını kolaylaştıran ürün ve hizmetlerinin, kadın girişimcisi yarışması gibi cesaret aşılayan etkinliklerinin ve eğitim ihtiyacına cevap veren kadın girişimci buluşmaları gibi kapsamlı çalışmalarının, bir defa daha rol model olarak kabul gördüğünü ortaya koydu.
    
    
    

Bu haberi 156 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir