Garanti Bankası'na Sürdürülebilir Enerji Finansmanında ödül

  • Yazı boyutu
Garanti Bankası'na Sürdürülebilir Enerji Finansmanında ödül

Garanti Bankası'na Sürdürülebilir Enerji Finansmanında ödül

Garanti Bankası, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından, "Sürdürülebilir Enerji Finansmanında Mükemmellik Ödülü" aldı.
     Alarko Carrier Card, Vestel Vendor Financing ve Samsun-Avdan projeleriyle ödüle layık görülen Garanti, EBRD tarafından sağlanan 200 milyon dolarlık "Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansmanı Kredisi" (TURSEFF) kapsamında 60 milyon dolar tutarında kredi kullandırdı.
     Böylece, ticari, KOBİ ve kurumsal müşterilerin, enerji verimliliği ve sürdürülebilir enerji konusundaki 60'ın üzerinde projesine finansman desteği verildi.
     Söz konusu projelerin toplam yatırım tutarı 140 milyon dolara yaklaşırken, TURSEFF kapsamında Garanti Bankası tarafından kullandırılan kredilerle, işletmelerin karbon emisyon miktarlarında yaklaşık 320 bin tonluk düşüş sağlandı.
     Ödül töreninde konuşan Garanti Bankası Ticari Bankacılık Pazarlama Koordinatörü Recep Baştuğ, şunları kaydetti:
     "KOBİ ve ticari müşterilerimize, ihtiyaç duydukları desteği, mümkün olan en iyi koşullarla sağlamaya çalışıyoruz. Bu kapsamda, prestijli yurtdışı kaynaklı fonlara da aracılık ediyoruz. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın işbirliğiyle sunduğumuz 'Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı'nın, sürdürülebilir kalkınma konusunda önemli bir etki yarattığına inanıyoruz. Sürdürülebilirliği, karar verme mekanizmaları ve iş süreçlerine entegre etmeyi hedefleyen bir finans kurumu olarak bu ödüle layık görülmekten büyük mutluluk duyduk. Dileğimiz, bu krediden faydalanan işletmelerin, enerji verimliliğiyle elde edecekleri tasarrufu yeni yatırımlara dönüştürebilmesi." dedi.
    
    
    

Bu haberi 142 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir