Garanti Bankası, kredi kartı cirosunda Avrupa'da 6. sıraya yükseldi

  • Yazı boyutu
Garanti Bankası, kredi kartı cirosunda Avrupa'da 6. sıraya yükseldi

Garanti Bankası, kredi kartı cirosunda Avrupa'da 6. sıraya yükseldi

Garanti Bankası'nın, kredi kartı alışveriş cirosunda Avrupa'da 6'ncı sıraya yükseldiği bildirildi.
     Yapılan açıklamaya göre, ödeme sistemleri alanında 41 yıldır yaptığı uluslararası araştırmalarla önemli bir haber kaynağı olan The Nilson Report, 2011'in, Avrupa'da kredi kartı sunan ilk 50 bankayı içeren listesini yayınladı.
     Garanti Bankası, kredi kartı sektöründe büyüklüğün en önemli ölçütü olan "alışveriş cirosu"na göre oluşturulan listede, 28 milyar 938 milyon dolar ciro büyüklüğüyle 6'ncı sıraya yükseldi.
     Aralarında Garanti'nin de bulunduğu Türk bankaları, aynı raporda yer alan toplam alışveriş cirosu sıralamasında ise İngiliz ve Fransız bankalarının ardından 3'üncü sırada yer aldı.
     Garanti Ödeme Sistemleri Eşbaşkanı Mehmet Sezgin, geçen sene 7'nci sırada yer aldıkları listede bu sene bir basamak yükselip 6'ncı olduklarına işaret etti.
     Sezgin, "Bu başarıda, işyerleriyle kart sahiplerini buluşturan, öncüsü olduğumuz Bonus sisteminin büyük bir payı var. Yenilikçi ürün ve hizmetlerle, gelecek 3 sene içerisinde ilk 3 banka arasına girmeyi hedefliyoruz. Banka kartları sıralamasında ise halen hiçbir Türk bankası ilk 50'ye giremiyor. Biz bu listeye giren ilk banka olmayı amaçlıyoruz. '2023 yılında nakitsiz Türkiye' hedefimiz ekseninde, alışverişte banka kartı kullanımını yaygınlaştıracak öncü çalışmalarımıza devam edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 141 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir