Garanti Bankası kadın girişimciler için kredi aldı -Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı…

  • Yazı boyutu
Garanti Bankası kadın girişimciler için kredi aldı
     -Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı…

Garanti Bankası kadın girişimciler için kredi aldı -Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere: -"Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'ndan sağladığımız fon, Türkiye'de sadece kadın girişimcilere yönelik kullandırılan en yüksek kredi olma özelliğini taşıyor"

Garanti Bankası, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'ndan (EBRD), kadın girişimcilere sunulacak yatırım ve işletme kredilerinin finansmanında kullanılmak üzere, 60 milyon dolar tutarında, 5 yıl vadeli kredi aldı.
     Garanti Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, Türkiye'de, kadın girişimcilere kullandırılmak üzere bugüne kadar alınan en yüksek kredi olma özelliğini taşıyan kaynakla, 1 kişiye en fazla 2 milyon dolar tutarında kredi sağlanabilecek.
     Kredi verilecek kadın girişimcilerde, yıllık cirosu en fazla 50, bilançosu en fazla 43 milyon avro olan şirketinde 250'den az kişiyi çalıştırmak, şirketin yüzde 51 hissesine sahip olmak ya da en az yüzde 10-20 hissesiyle beraber yönetim kadrosunda görev almak şartı aranacak.
     Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, Garanti Bankası olarak kadın girişimcilerin başarıları ve gelişimi için finansman ve eğitim desteği sağladıklarını, ihtiyaç duydukları cesareti kazandırmak üzere çalışmalar yaptıklarını dile getirdi.
     Karadere, "Onları bir adım daha ileriye taşımak amacıyla sürekli bir uğraş içindeyiz. EBRD'den sağladığımız fon, Türkiye'de sadece kadın girişimcilere yönelik kullandırılan en yüksek kredi olma özelliğini taşıyor. Bu başarıda, 2006 yılından bu yana yürüttüğümüz, uluslararası arenada örnek alınan ve ödüllerle takdir edilen, kadın girişimcilere yönelik bütüncül çalışmalarımızın da etkisi var. Garanti Bankası'nın yurt dışı borçlanma konusundaki üstün başarısı sayesinde, kadın girişimcilerin finansmana ulaşmasını kolaylaştırmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
     EBRD'nin Güney ve Goğu Akdeniz, Ukrayna ve Türkiye'den sorumlu Finansal Kurumlar Direktörü Francis Malige ise, "EBRD Garanti Bankası'nı stratejik bir ortak olarak görüyor. Sadece kadın girişimciler ve yönettikleri KOBİ'lere özel finansman sağlanması bakımından EBRD için bir ilk özelliği taşıyan bu kredi sözleşmesini imzalamaktan mutluluk duyuyoruz" değerlendirmesinde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 113 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir