Garanti Bankası, dünyada Windows 8 için uygulama geliştiren ilk banka oldu

  • Yazı boyutu
Garanti Bankası, dünyada Windows 8 için uygulama geliştiren ilk banka oldu

Garanti Bankası, dünyada Windows 8 için uygulama geliştiren ilk banka oldu

Garanti Bankası, dünyada Windows 8 için finans uygulaması geliştiren ilk banka oldu.
     Garanti Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, Garanti müşterisi olsun ya da olmasın herkesin kullanabileceği uygulamayla, anlık piyasa haberleri, grafikler, güncel Garanti kampanyaları ve ürünleriyle ilgili bilgi alınabiliyor.
     Windows 8'in yeni dokunmatik ve bileşenli yapısına göre geliştirilen uygulamayla, bankanın şube ve ATM'leri harita üzerinde aranabiliyor, kredi ve kredi kartı başvurusu yapılabiliyor, İnternet Şubesi'ne ulaşılabiliyor. Uygulama Türkiye, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde Windows 8 için geliştirilen ilk uygulama olma özelliğini de taşıyor.
     Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, "Garanti Bankası olarak amacımız, yeni çıkan her türlü teknolojiyi bankacılık hizmetlerine entegre edip, müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak... Ürün ve hizmetlerimizi geliştirirken teknolojideki son trendleri ve yenilikleri yakından takip ediyoruz. Merakla beklenen Windows 8 işletim sistemi için hızlı hareket edip, ilk finans uygulamasını geliştirdik. Microsoft gibi alanında öncü markalarla işbirliği yaparak, müşterilerimize yenilikçi hizmetler ulaştırmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
     Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Tolgar Elverici ise proje hakkında, "Günümüzde finans kuruluşları ve özellikle bankalar müşterilerine daha fazla yaklaşmak, yakın durmak zorunda. İşte bu noktada Microsoft söz konusu kuruluşlara, müşterilerine geleceğin deneyimini yaşatabilecekleri platform ve çözümler sunarak, onları bir adım öteye taşıyor. Türk finans sektöründeki birçok teknolojik ilke imza atan ve teknolojiyi hızla müşterilerinin hizmetine sunan Garanti Bankası, bu alanda yine bir ilki gerçekleştirdi. En son teknolojiyi ihtiyaçlarına en uygun şekilde kullanmalarını sağlayan Garanti'yi, bu alandaki öncü yaklaşımı için bir kez daha kutlamak isteriz" değerlendirmesinde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 184 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir