Garanti Bankası, "Binalarda Enerji Verimliliği Bildirgesi"ni imzaladı

  • Yazı boyutu
Garanti Bankası, "Binalarda Enerji Verimliliği Bildirgesi"ni imzaladı

Garanti Bankası, "Binalarda Enerji Verimliliği Bildirgesi"ni imzaladı

Garanti Bankası, 2012 yılında üye olduğu İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği tarafından yayınlanan "Binalarda Enerji Verimliliği Bildirgesi"ni imzaladı.
     Garanti açıklamasına göre, imzalanan bildirgeyle, ofis binalarında enerji verimliliğini sağlayacak önlemler almak, karbon azaltım hedefi belirlemek, bu hedef doğrultusunda sağlanan gelişmeleri kamuoyuna raporlamak gibi taahhütlerin yerine getirilme sözü verildi.
     Bildirge'nin imza töreni, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın da katılımıyla, bugün 4. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı kapsamında gerçekleştirildi.
     İmza törenine katılan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ebru Dildar Edin, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti:
     "Bildirgeye imza atarak, iklim değişikliğiyle mücadelede önemli bir fırsata yani binalarda enerji verimliliği konusuna dikkat çekmeyi hedefledik. 2012 yılında ISO 14001 sertifikasıyla tescil ettirdiğimiz Çevre Yönetim Sistemimizle, enerji tüketimi dahil olmak üzere, çevreye olan bütün etkilerimizi, gelecek nesillere olan sorumluluğumuzun bilinciyle yönetiyoruz.
     Bu kapsamda, özellikle bankacılık sektöründe karbon emisyonlarının yaklaşık yüzde 80'ini oluşturan enerji tüketimine odaklanarak, çevreye karşı duyarlılığımızı iş süreçlerimize yansıtıyoruz. Bildirgeye desteğimizin, bankacılık sektörü dahil olmak üzere, ofis faaliyetlerinin çevre dostu hale getirilmesi adına teşvik edici bir etki yaratmasını diliyoruz."
     Garanti Bankası, faaliyetlerini çevre dostu hale getirmek üzere geliştirdiği Çevre Yönetim Sistemi 2012 yılında Alman TÜV-SÜD firmasının gerçekleştirdiği denetimlerin ardından ISO 14001 sertifikasıyla belgelendirilmişti.
     Çevre Yönetim Sistemi'ne iklim değişikliğiyle mücadele alanında yürüttüğü enerji verimliliği çalışmaları gibi pek çok faaliyeti de dahil eden Garanti Bankası ayrıca, 2012'de dünyanın en büyük çevre girişimi olarak kabul edilen Karbon Saydamlık Projesi (Carbon Disclosure Project - CDP) tarafından "Karbon Performans Liderliği" ödülüne de layık görülmüştü.
    
    
    

Bu haberi 130 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir