Garanti Bankası açıklaması -Banka, Rekabet Kurulu'nun verdiği idari para cezasına karşı,…

  • Yazı boyutu
Garanti Bankası açıklaması
     -Banka, Rekabet Kurulu'nun verdiği idari para 
     cezasına karşı,…

Garanti Bankası açıklaması -Banka, Rekabet Kurulu'nun verdiği idari para cezasına karşı, her türlü yasal hakkını kullanmayı planladıklarını duyurdu

Garanti Bankası, Rekabet Kurulu'nun verdiği idari para cezasına karşı, kararın kendilerine tebliğinden sonra her türlü yasal hakkını kullanmayı planladıklarını açıkladı.
     Garanti Bankası'nın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yer alan açıklamasında, 8 Mart 2013 tarihli kararı ile, Garanti Bankası, Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş. ve Garanti Konut Finansmanı Danışmanlık A.Ş.'den oluşan ekonomik bütünlüğe 213 milyon 384 bin 545,76 lira idari para cezası verdiği hatırlatıldı.
     Açıklamada "Söz konusu tutarın 5326 sayılı Kabahatler Kanunu'nun 17. Maddesi hükmü çerçevesinde, dörtte üçü nispetinde 160 milyon 38 bin 409,32 lira olarak ödenmesi mümkün bulunmaktadır. Rekabet Kurulu'nun gerekçeli kararı henüz tarafımıza tebliğ edilmemiştir. Bankamız kararın tebliğinden sonra her türlü yasal hakkını kullanmayı planlamaktadır" denildi.
    
    
    

Bu haberi 118 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir