Garanti, aynı anda 1 bono ve 2 tahvil ihraç edecek

  • Yazı boyutu
Garanti, aynı anda 1 bono ve 2 tahvil ihraç edecek

Garanti, aynı anda 1 bono ve 2 tahvil ihraç edecek

Garanti Bankası, 6-8 Şubat tarihleri arasında, farklı vadelerde 1 banka bonosu ve biri iskontolu, diğeri üç ayda bir sabit kupon ödemeli olmak üzere 2 tahvil ihracı gerçekleştirecek.
     Garanti Bankası açıklamasına göre, banka bu ihraçlarla banka bonosu ve iskontolu tahvil ihracına ek olarak da ilk kez kuponlu tahvil ihracı gerçekleştirmiş olacak. Toplam büyüklüğü 500 milyon lira olan bono ve tahvillere ihraç tutarından fazla talep gelmesi durumunda, tutar 650 milyon liraya kadar artırılabilecek.
     Talep toplama dönemi sonunda referans alınacak hazine bonosu veya devlet tahvili faizine kıyasla, 88 gün vadeli, büyüklüğü 350 milyon lira olan banka bonosunun yaklaşık 50 baz puan, 368 gün vadeli, büyüklüğü 100 milyon lira olan iskontolu tahvilin yaklaşık 75 baz puan, 728 gün vadeli, büyüklüğü 50 milyon lira olan sabit kuponlu tahvilin ise yaklaşık 100 baz puan fazla getiri sağlaması planlanıyor.
    
     -Minimum satış tutarı bin lira olacak-
    
     Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Erün, şunları kaydetti:
     "Yatırımcılar, piyasa faizlerinin gerilemesiyle birlikte farklı yatırım ürünlerine daha yoğun ilgi göstermeye başladı. Biz de bu ilgiye, yüksek getiri imkanı sağlayan, güvenli bir yatırım aracı olan banka bonosu ve tahvillerimiz aracılığıyla cevap veriyoruz. Aynı anda gerçekleştirdiğimiz bu 3 ihraçla, Garanti Bankası olarak yatırımcılara iskontolu bono ve tahvilin yanı sıra ilk kez sabit kuponlu tahvile yatırım yapma imkanı sunmuş oluyoruz."
     Minimum satış tutarı bin lira olacak bono ve tahviller, halka arz yöntemiyle satışa sunulacak. Müşteriler, halka arz süresi sona erdikten sonra, diledikleri zaman bono ve tahvillerin alım-satımını ikincil piyasadan da yapabilecek.
     Halka arz edilen iskontolu banka bonosu ve tahviller, İMKB bono/tahvil piyasasında işlem görecek. Yatırımcılar, vade sonuna kadar beklerse, üzerinde belirtilen faiz oranı doğrultusunda nominal getiriyi alabilecek, bono ve tahvillerini ara dönemde o anki piyasa fiyatı üzerinden satabilecek.
    
    
    

Bu haberi 107 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir