Garanti, 2 farklı vadede banka bonosu ihracı yapacak

  • Yazı boyutu
Garanti, 2 farklı vadede banka bonosu ihracı yapacak

Garanti Bankası, bu yıl 5. kez, aynı anda 2 farklı vadede banka bonosu halka arz edecek.

     Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, toplam 350 milyon lira büyüklüğündeki bonoların ihracı, 13-15 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bonoların ihracına toplam ihraç tutarı olan 350 milyon liradan daha fazla talep gelmesi durumunda, halka arz tutarı 500 milyon liraya kadar artırılabilecek. Bonolardan 88 gün vadeli ve büyüklüğü 250 milyon lira olanı, talep toplama dönemi sonunda referans alınacak hazine bonosu faizinin 50 baz puan, 179 gün vadeli ve büyüklüğü 100 milyon lira olanın ise 60 baz puan üzerinde getiri sağlayacak.
     Minimum satış tutarı 1.000 lira olacak iskontolu bonolar, halka arz yöntemiyle satışa sunulacak. Müşteriler, halka arz süresi sona erdikten sonra, diledikleri zaman bononun alım-satımını ikincil piyasadan da yapabilecek. Halka arz edilen banka bonoları, İMKB ilgili piyasasına kote olacak ve İMKB bono/tahvil piyasasında işlem görecek. Bonoları satın alan yatırımcılar vade sonuna kadar beklerse, üzerinde belirtilen faiz oranı doğrultusunda nominal getiriyi alabilecek; bonosunu ara dönemde o anki piyasa fiyatı üzerinden satabilecek.
     Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Erün, açıklamada yer verilen değerlendirmesinde, son dönemde yatırımcıların, piyasa faiz oranlarının üzerinde getiri sağlayan banka bonoları ve özel sektör tahvillerine ilgisinin giderek arttığını belirterek, şu ifadelere yer verdi:
     "Biz de bu ilgiye, referans alınacak Devlet Hazine bonoları üzerinde faiz vererek, yüksek getiri imkanı sağlayan banka bonoları aracılığıyla cevap veriyoruz. Yatırımcılara, farklı vadelerdeki 2 bono ihracıyla, alternatifli yatırım seçenekleri sunuyor, Garanti güvencesiyle işlem yapma fırsatı tanıyoruz. Müşterilerimiz için alternatif yatırım araçları tasarlamaya devam edeceğiz."
    
    
    


Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir