GAP TEYAP İşbirliği Protokolü imza töreni -Kalkınma Bakanı Yılmaz: -"GAP bölgesindeki illerde…

  • Yazı boyutu
GAP TEYAP İşbirliği Protokolü imza töreni
  -Kalkınma Bakanı Yılmaz: 
  -"GAP bölgesindeki illerde…

GAP TEYAP İşbirliği Protokolü imza töreni -Kalkınma Bakanı Yılmaz: -"GAP bölgesindeki illerde geçmişte çiftçi eğitimlerinin iyi yapılamaması nedeniyle tuzlanma gibi bazı sorunlar yaşandı. Yeni sistemlerle yaklaştığımız projelerde daha önceden yapılan yanlışları da düzeltmeye gayret ediyoruz"

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, GAP bölgesindeki illerde geçmişte çiftçi eğitimlerinin iyi yapılamaması nedeniyle tuzlanma gibi bazı sorunların yaşandığını, yeni sistemlerle yaklaştıkları projelerde daha önceden yapılan yanlışları da düzeltmeye gayret ettiklerini söyledi.
     Bakan Yılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı arasında GAP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (TEYAP) kapsamında yapılacak işbirliğinin protokol imza törenine katıldı.
     Yılmaz, törende yaptığı konuşmada, çiftçilerin eğitimi ve yetiştirilmesine büyük önem verdiklerini, bütün yatırımların ana hedefinin insan odaklı olduğunu dile getirdi.
     Bu tür projelerin, çiftçilerin eğitimi için büyük önem taşıdığını ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti:
     "GAP bölgesindeki illerde geçmişte çiftçi eğitimlerinin iyi yapılamaması nedeniyle tuzlanma gibi bazı sorunlar yaşandı. Yeni sistemlerle yaklaştığımız projelerde daha önceden yapılan yanlışları da düzeltmeye gayret ediyoruz. Tarımsal projelerde daha çok kapalı ve basınçlı sistemler kullanıyoruz. Ama yeterli değil. Bir taraftan da çiftçilerimizin eğitilerek yeni ortama hazırlanması gerekiyor. Sadece kamuyla bu işlerin yapılamayacağı açıktır. Kamu faaliyetleriyle çiftçilerimizin eğitimin yeterince sağlayamıyoruz. Bu projenin getirdiği en önemli yenilik bu. Serbest piyasadan da danışmanlık hizmeti alınması, sivil toplumun işin içine katılması. Bizzat çiftçilerin de bu eğitime katılması son derece önemli. Burada geliştireceğimiz model sadece GAP bölgesi için değil tüm Türkiye için önemlidir."
     Bakan Yılmaz'ın konuşmasının ardından hazırlanan protokol, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Ferhat Şelli tarafından imzalandı.
    
    
    

Bu haberi 352 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir