GAP'ı daha iyi tanıtmak için bilgi yarışması düzenlenecek

  • Yazı boyutu
GAP'ı daha iyi tanıtmak için bilgi yarışması düzenlenecek

GAP'ı daha iyi tanıtmak için bilgi yarışması düzenlenecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) İdaresi Başkanlığı, GAP'ın çocuklara daha iyi tanıtılması amacıyla ilköğretim bilgi yarışması düzenleyecek.
     GAP'tan yapılan yazılı açıklamada, yarışmanın Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak illerinden öğrencilerin katılımıyla 9 Ekim 2012 tarihinde saat 10.00'da Şanlıurfa'da yapılacağı bildirildi.
     Bilgi Yarışması ile GAP ve GAP Eylem Planı'nın çocuklara daha iyi tanıtılması, GAP'ın gelecek nesiller tarafından benimsenmesinin amaçlandığı ifade edildi.
     Yarışmaya katılacak il temsilcileri, 5-6-7 ve 8. sınıfta öğrenim gören, İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından belirlenecek 3 öğrenci ve 1 refakatçi öğretmenden oluşacak. Yarışmada birinci gelen öğrencilere dizüstü bilgisayar, ikinci gelen öğrencilere dijital fotoğraf makinesi, üçüncü gelen öğrencilere mp3 çalar hediye edilecek.
     Açıklamada ayrıca, öğrencilere yarışmadan sonra Atatürk Barajı ve Şanlıurfa Şehir Turunu içeren gezi programı düzenleneceği belirtildi.
    
    
    

Bu haberi 135 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir