Gana'nın Ankara Büyükelçisi Abass: "İki ülke arasında geçen yıl 500 milyon dolar civarındaki…

  • Yazı boyutu
Gana'nın Ankara Büyükelçisi Abass:
  "İki ülke arasında geçen yıl 500 milyon dolar
  civarındaki…

Gana'nın Ankara Büyükelçisi Abass: "İki ülke arasında geçen yıl 500 milyon dolar civarındaki ticaret hacminin 2012'de çok daha iyi olacağını ümit ediyorum"

Gana'nın Ankara Büyükelçisi İbrahim Abass, Türkiye ile ülkesi arasında geçen yıl 500 milyon dolar civarında olan ticaret hacminin bu yıl çok daha iyi olacağını ümit ettiğini belirtti.
     Ege Bölgesi Sanayi Odası'nı ziyaret eden Abass, Türkiye'nin 2010 yılında Gana'da, ülkesinin de Eylül 2012'de Türkiye'de büyükelçilik açtığını dile getirdi.
     İzmir'i ziyareti kapsamında büyükelçiliği tanıttığını ifade eden Abass, "Umarım bu ziyaretler iki ülke arasındaki ilişkileri artırır. İki ülke arasında geçen yıl 500 milyon dolar civarındaki ticaret hacminin 2012'de çok daha iyi olacağını ümit ediyorum" dedi.
     Gana'da, 41 Türk firmasının faaliyet gösterdiğini kaydeden İbrahim Abass, "Havalimanı, liman ve otoyol çalışmalarımız var. Liman için 3 milyar dolar, otoyol için 2,5 milyar dolar, havalimanı için 250 milyon dolar kaynak ayırdık. Türk yatırımcıları Gana'ya bekliyoruz" diye konuştu.
     EBSO Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Talay ise Türkiye ile Gana arasındaki ilişkilerin güçlü olduğunu, iki ülke arasındaki 500 milyon dolarlık ticaret hacminin 26,5 milyon dolarının İzmir'den gerçekleştirildiğini belirtti.
    
    
    

Bu haberi 118 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir