Gana Cumhurbaşkanı Mahama ASO 1. OSB'yi ziyaret etti -ASO Başkanı Özdebir: "Biz 2 tane daha…

  • Yazı boyutu
Gana Cumhurbaşkanı Mahama ASO 1. OSB'yi ziyaret etti
  -ASO Başkanı Özdebir:
  "Biz 2 tane daha…

Gana Cumhurbaşkanı Mahama ASO 1. OSB'yi ziyaret etti -ASO Başkanı Özdebir: "Biz 2 tane daha organize sanayi bölgesi kurmakta görevlendirilmiş durumdayız. Bunlardan bir tanesi uzay ve havacılık organize sanayi bölgesi, bir de makine ağırlıklı olarak üretim yapacak bir organize sanayi bölgesi, Ankara'daki Ostim şehir içine çok sıkıştı, onu yeni bir alana taşıyacağız" -"Müteahhitlik firmalarımız finansmanıyla beraber gelerek Gana'nın altyapısına katkıda bulunmak istiyor"

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, 2 tane daha organize sanayi bölgesi kurmakla görevlendirildiklerini belirterek, "Bunlardan bir tanesi uzay ve havacılık organize sanayi bölgesi, bir de makine ağırlıklı olarak üretim yapacak bir organize sanayi bölgesi, Ankara'daki Ostim şehir içine çok sıkıştı onu yeni bir alana taşıyacağız" dedi.
     Gana Cumhurbaşkanı John Dramani Mahama ve heyeti ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret etti.
     Mahama'nın ziyaretine Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz da eşlik etti.
     ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi'nin yönetim binasında ASO Başkanı Nurettin Özdebir Mahama'ya bölge hakkında bilgiler verdi.
     Özdebir, Ankara'da 12 tane organize sanayi bölgesi olduğunu belirterek, "Biz 2 tane daha organize sanayi bölgesi kurmakla görevlendirilmiş durumdayız. Bunlardan bir tanesi uzay ve havacılık organize sanayi bölgesi, uçak ve uydu üretimiyle ilgili firmaları oraya toplayacağız. Bir de makine ağırlıklı olarak üretim yapacik bir organize sanayi bölgesi... Ankara'daki Ostim şehir içine çok sıkıştı onu yeni bir alana taşıyacağız. Onunla ilgili yeni bir yapılanmamız var" diye konuştu.
     Özdebir, Mahama'ya Gana'da yapılabilecek bir organize sanayi bölgesi kurulmasında tecrübelerini paylaşmaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.
     Türk iş adamlarının Gana'da birçok sektörde iş yapmak için istekli olduklarını belirten Özdebir, "Müteahhitlik firmalarımız finansmanıyla beraber gelerek Gana'nın altyapısına katkıda bulunmak istiyorlar" diye konuştu.
     Toplantının ardından Gana Cumhurbaşkanı Mahama ve heyeti organize sanayi bölgesinde incelemelerde bulundu.
     Erkunt Traktör firmasını ziyaret eden Mahama ve heyeti Erkunt Traktör Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeynep Erkunt Armağan'dan bilgi aldı.
    
     -Erkunt Traktör Gana'ya 500 traktör satmak için görüşmeler yapıyor-
    
     Erkunt Traktör Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeynep Erkunt Armağan, Gana'da yatırım yapmak için davet edildiklerini belirterek, oraya yatırım yapmayı kendilerinin de istediklerini ancak daha öncesinde toprak koşulları hakkında bilgi sahibi olmak için oraya traktör ihraç etmeyi planladıklarını belirtti.
     Traktör ihracatı için Sada Grubu ile görüşmelere başladıklarını, haziran ayından itibaren Gana'ya ilk etapta 500 traktör satmak için görüşmeleri sürdürdüklerini belirten Armağan, koşullar uygun olursa 2015 Haziran ayının sonuna doğru yatırım yapıp yapmamak konusunda karar verebileceklerini belirtti.
    
    
    

Bu haberi 196 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir