Gambiya heyetinin İZTO ziyareti -Gambiya Ticaret, Sanayi, Bölgesel Entegrasyon ve İstihdam…

  • Yazı boyutu
Gambiya heyetinin İZTO ziyareti
  -Gambiya Ticaret, Sanayi, Bölgesel Entegrasyon 
  ve İstihdam…

Gambiya heyetinin İZTO ziyareti -Gambiya Ticaret, Sanayi, Bölgesel Entegrasyon ve İstihdam Bakanı Touray: "İzmir'in EXPO 2020 adaylığına tam destek veriyoruz. Sadece oy kullanmakla kalmayacak, sizin için çalışacağız da"

Gambiya Ticaret, Sanayi, Bölgesel Entegrasyon ve İstihdam Bakanı Kebba Satou Touray, İzmir'in EXPO 2020 adaylığına tam destek verdiklerini söyledi.
     Touray ve beraberindeki heyet, İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş'ı ziyaret etti. Burada konuşan Kebba Satou Touray, 5 ay sonra tekrar İzmir'de olmaktan mutlu olduğunu belirterek, sıcak karşılamadan dolayı teşekkür etti. Touray, "İzmir'in EXPO 2020 adaylığına tam destek veriyoruz. Size iyi şanslar diliyoruz. Sizin için sadece oy kullanmakla kalmayacak, sizin için çalışacağız da" dedi.
     Gambiya ile Türkiye arasında kısa süre öncesinde karşılıklı ilişkilerin geliştirilmesi için çok önemli temeller atıldığını belirten Touray, dün Ankara'da Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ı ziyaret ettiklerini belirterek, şunları söyledi:
     "Karşılıklı işbirliğinin arttırılması için bir protokol imzaladık. Çifte vergilendirmenin önlenmesi anlaşması üzerinde de çalışıyoruz. Türkiye'den işadamları heyetinin Gambiya'ya gelmesi için çalışıyoruz."
     İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ise Gambiya'nın Afrika'nın en küçük ve en güzel ülkesi olduğunu belirterek, gelen heyeti ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.
     Demirtaş, "Gambiya heyeti kısa süreli Türkiye ziyaretleri sırasında çok önemli iş görüşmeleri yaptılar. Gambiya ile ilişkilerimiz çok kısa süre önce başladı ama çok hızlı ilerliyor. Devlet Başkanları düzeyinde dahi karşılıklı güçlü dostluklar var. Gambiya'nın EXPO adaylığımıza önemli katkı yapacağına inanıyorum" diye konuştu.
     Ziyarette, İZTO İş Kadınları Konseyi Başkanı ve Gambiya Fahri Konsolosu Asuman Nardalı Tokuş ile Gambiya Yatırım Ajansı Üst Yöneticisi Fatou Mbenga Jallow arasında iki ülke işkadınlarının işbirliği yapmasına ilişkin protokol de imzalandı.
    
    
    

Bu haberi 173 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir