"Galatasaray Ödülü" ekonomist Acemoğlu'na verildi

  • Yazı boyutu
"Galatasaray Ödülü" ekonomist Acemoğlu'na verildi

"Galatasaray Ödülü" ekonomist Acemoğlu'na verildi

Bu yıl ilk defa verilen "Galatasaray Ödülü", Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nden (MIT) Prof. Dr. Daron Acemoğlu'na verildi.
     Dünyaca ünlü ekonomist Acemoğlu, Galatasayarlılar Derneği tarafından Türkiye'nin bilim, teknoloji, sanat ve kültür alanlarında yetiştirdiği kişilere destek amacıyla verilen "Galatasaray Ödülü", Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen törenle aldı.
     Törende konuşan Acemoğlu, Galatasaray Ödülü'nü almanın kendisi için çok önemli bir manası olduğunu, özellikle bunun ilk Galatasaray Ödülü olmasının kendisini gururlandırdığını söyledi.
     Acemoğlu, "Galatasaray Lisesi benim düşüncelerimin ve eğitimimin temelini sağlayan bir kurum. Ayrıca Galatasaraylılar Deneği'nin Türkiye için ne kadar önemli bir kurum olduğunu biliyorum. Bu yüzden Galatasaray Ödülü'nün bana verilmiş olması benim için çok anlamlı çok özel ve onur verici bir olay" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 130 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir