Galatasaray'ın bedelli sermaye artırım kararı -Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu, SPK ilke…

  • Yazı boyutu
Galatasaray'ın bedelli sermaye artırım kararı
     -Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu, SPK ilke…

Galatasaray'ın bedelli sermaye artırım kararı -Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu, SPK ilke kararı doğrultusunda yüzde 300 bedelli sermaye artırım kararını yeniledi

Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ilke kararı doğrultusunda yüzde 300 bedelli sermaye artırım kararını yeniledi.
     Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ'nin, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, Sermaye Piyasası Kurulu'nun, 1 Şubat tarihli ilke kararının değerlendirilmesi neticesinde şirket tarafından; 600 milyon lira olarak belirlenen kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, 13 milyon 940 bin 421,90 lira olan çıkarılmış sermayenin; tamamı nakden karşılanmak suretiyle (yüzde 300 bedelli) 55 milyon 761 bin 687,60 liraya çıkarılmasına karar verildiği belirtildi.
     Açıklamada şunlar kaydedildi:
     "Anılan ilke kararı kapsamında, sermaye taahhüt borçlarının ortaklarca nakden ve defaten ödenmesine, mevcut ortakların rüçhan haklarının ilgili mevzuat çerçevesinde nominal değeri 1,00-TL olan beher hisse için 10,00-TL karşılığında primli olarak kullandırılmasına, bu kararla ilgili her türlü iş ve işlemin ifası için yönetimin yetkilendirilmesine oy birliği ile karar verilmiştir."
    
    
    

Bu haberi 152 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir