Galatasaray hisseleri bedelli kararıyla taban oldu

  • Yazı boyutu
Galatasaray hisseleri bedelli kararıyla taban oldu

Galatasaray hisseleri bedelli kararıyla taban oldu

Galatasaray Sportif AŞ hisseleri yüzde 300 oranında bedelli sermaye artırımı yapacağını açıklamasının ardından yüzde 10,81 oranında değer kaybederek 49,50 lira fiyatla taban oldu.
     Galatasaray'dan dün seans sonrasında Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamaya göre şirket yönetim kurulu, ödenmiş sermayesinin 13 milyon 940 bin 421,90 liradan yüzde 300 oranında artırılarak 55 milyon 761 bin 687,60 liraya yükseltilmesine karar verdi.
     Açıklamada bedelli sermaye artırımında 1,00 lira olan beher hisse için rüçhan hakkı kullanım bedeli 10,00 lira olarak belirlenirken mevcut ortakların rüçhan haklarında herhangi bir kısıtlamaya gidilmediği kaydedildi. Ayrıca açıklamada şirket yönetim kurulu, sermaye artışına izin ve artırılacak sermayeyi temsil eden payların kayda alınması talebiyle Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) müracaat edilmesine karar verdiğini bildirdi.
     Galatasaray bundan önce 18 haziran tarihinde yüzde 400 oranında bedelli sermaye artırımına gitmiş ve 1,00 lira olan beher hisse için rüçhan hakkı kullanım bedelini 25 lira olarak belirlemişti.
     Galatasaray Sportif AŞ'nin piyasa değeri dün 770 milyon liranın üzerindeyken bu dakikalardaki değer kaybıyla 690 milyon lira seviyesine geriledi.
    
    
    

Bu haberi 152 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir