Galatasaray'dan bir bedelli sermaye artırımı daha

  • Yazı boyutu
Galatasaray'dan bir bedelli sermaye artırımı daha

Galatasaray'dan bir bedelli sermaye artırımı daha

Galatasaray Sportif AŞ, 18 Haziran'da yaptığı yüzde 400 oranındaki bedelli sermaye artırımının ardından bugün de yüzde 300 oranında bedelli sermaye artırımına gitme kararı aldı.
     Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ'nin, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan açıklamasına göre, şirket yönetim kurulu, ödenmiş sermayesinin 13 milyon 940 bin 421,90 liradan yüzde 300 oranında artırılarak 55 milyon 761 bin 687,60 liraya yükseltilmesine karar verdi.
     Açıklamaya göre, bedelli sermaye artırımında 1,00 lira olan beher hisse için rüçhan hakkı kullanım bedeli 10,00 lira olarak belirlenirken, mevcut ortakların rüçhan haklarında herhangi bir kısıtlamaya gidilmedi.
     Şirket yönetim kurulu, sermaye artışına izin ve artırılacak sermayeyi temsil eden payların kayda alınması talebiyle Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) müracaat edilmesine de karar verdi.
     Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ, 18 Haziran'daki bedelli sermaye artırımında 1,00 lira olan beher hisse için rüçhan hakkı kullanım bedelini 25 lira olarak belirlemişti.
    
    
    

Bu haberi 158 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir