"Galataport'ta markalaşma" sorunu

  • Yazı boyutu
"Galataport'ta markalaşma" sorunu

"Galataport'ta markalaşma" sorunu

İlk ihale döneminde Danıştay tarafından iptal edilen ve tekrar ihaleye çıkmaya hazırlanan Galataport'un, bu sefer de marka tescil sorunu ile gündemi meşgul edebileceği belirtildi.
     Marka Tescil Ofisi Acar Patent tarafından yapılan açıklamada, "Galataport" markasının 22 Nisan 2011 tarihinde Türk Patent Enstitüsü tarafından tescile uygun görüldüğü hatırlatıldı.
     Girişimciler Mehmet Fereç Balcı ve Hayati Şanlı tarafından ticari amaçlı olarak tescil ettirilen Galataport markasının yedi sınıfta koruma altına alındığı ifade edilen açıklamada, şu değerlendirmelerde bulunuldu:
     "İnşaat ve temizlik hizmetleri, gayrimenkul ve sigortacılık, kara-hava-deniz taşımacılığı, konaklama hizmetleri, mağazacılık, eğitim-öğretim-tv-radyo program yapım hizmetleri ve deri-çanta-cüzdan gibi sınıflarda marka tescili gerçekleşen ve galataport.com.tr alan adını da barındıran 'Galataport' markası çok kişiyi peşinden koşturacak gibi gözüküyor."
     Konuya ilişkin bilgi veren Acar Patent Marka Tescil Uzmanı Deniz İşeri de, özgün marka bulmanın gün geçtikçe daha da zorlaştığını, özgün isimlerini korumak isteyen girişimcilerin iş işten geçmeden başvuruda bulunmaları gerektiğini belirtti.
    
     -Galataport projesi-
    
     Galataport, Türkiye'nin en önemli turistik limanı olan ve büyük gemilerin limanı olarak bilinen Karaköy'den Tophane'ye kadar uzanan sahil şeridine konaklama ve barınma tesislerini kapsıyor. Proje, bölgenin alışveriş merkezleri ve restoranlardan oluşan bir turizm merkezi haline getirilmesini amaçlıyor.
    
    
    

Bu haberi 136 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir