GAİB Başkanı Abdulkadir Çıkmaz: -"İhracatçılarımız dünyanın nabzını tutmakta, arz talep…

  • Yazı boyutu
GAİB Başkanı Abdulkadir Çıkmaz:
  -"İhracatçılarımız dünyanın nabzını tutmakta,
  arz talep…

GAİB Başkanı Abdulkadir Çıkmaz: -"İhracatçılarımız dünyanın nabzını tutmakta, arz talep dengesini çok iyi takip etmekte ve Türkiye'de markalaşmanın gelişmesine önemli katkılar sağlamaktadır"

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, dünyanın nabzını tutan Güneydoğulu ihracatçıların, arz talep dengesini çok iyi takip ettiğini ve Türkiye'de markalaşmanın gelişmesine önemli katkı sağladığını bildirdi.
     GAİB'ten yapılan açıklamaya göre, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, GAİB Başkanı Abdulkadir Çıkmaz'ı ziyaret ederek Suriyeli sığınmacılar için verilen desteklerden dolayı teşekkür etti.
     Turan, yaşanan dramın büyük olduğunu ve Suriyeli sığınmacıları Türkiye'de konakladıkları süre içerisinde desteklemeye devam edeceklerini belirtti.
     "Sizleri yürekten kutluyorum. 2023 ihracat hedeflerinde itici güç olma özelliğinizle ülkemizin kalkınmasına önemli destekler veriyorsunuz" düşüncesini aktaran Turan, ihracatta Türkiye ortalamasının üzerinde bir artış gösteren Güneydoğulu ihracatçıları kutladı.
     Suriye'nin Türkiye için sadece ihracat alanında değil, birçok alanda önemli olduğunu ve sığınmacıların bir bölümünün Türkiye'de akrabaları bulunduğuna dikkati çeken GAİB Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, şunları kaydetti:
     "Bizler önce insanız. Bugün yaşanan zulümlerden ve ölümden kaçan yüz binlerce Suriyeli'ye Türkiye kucak açmış ve onların can güvenliğini sağlamaya çalışmaktadır. Devletimizi bu büyük organizasyonda elbette yalnız bırakamayız. Onlar bizim misafirlerimizdir. Bu soğuk kış günlerinde onların sıcak bir ortama kavuşması ve yaşamlarını devam ettirebilmeleri için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz."
     Çıkmaz, ihracatta elde edilen sonuçların bir "ekip işi" olduğunu vurgulayarak, şu değerlendirmede bulundu:
     "İhracatçılarımız kendi alanlarında dünyanın nabzını tutmakta, arz talep dengesini çok iyi takip etmekte ve Türkiye'de markalaşmanın gelişmesine önemli katkılar sağlamaktadır. Kaliteli üretim, kaliteli ürün ve dünya piyasa kurallarına göre donanımlı insan gücü başarıyı beraberinde getirmektedir."
    
    
    

Bu haberi 188 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir