Gabonlu bakanlara toplu konut brifingi -TOKİ Başkanı Karabel, Gabonlu bakanlara, İdarenin…

  • Yazı boyutu
Gabonlu bakanlara toplu konut brifingi
  -TOKİ Başkanı Karabel, Gabonlu bakanlara, İdarenin…

Gabonlu bakanlara toplu konut brifingi -TOKİ Başkanı Karabel, Gabonlu bakanlara, İdarenin uygulamaları ve finansal yapısı hakkında brifing verdi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ahmet Haluk Karabel, Gabonlu bakanlara, TOKİ uygulamaları ve finansal yapısı hakkında brifing verdi.
     TOKİ'den yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Gabon Cumhurbaşkanı Ali Bongo Ondimba'nın ortak basın toplantısında gündeme gelen Gabon'daki 200 bini bulan konut açığı, heyetler arası görüşmelerde ele alındı.
     Ondimba ile basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Gül, Gabon'da çok büyük altyapı yatırımlarının bulunduğunu belirterek, toplu konutları Türk şirketlerinin yapacağını açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Ondimba da ülkesinde 200 bine yakın konut açığı bulunduğuna işaret ederek, bu sorunu çözmek için ortak çaba sarf edilebileceğini, iki ülke arasındaki işbirliğinin her geçen gün daha da artacağını söylemişti.
    
     -TOKİ'nin finansal yapısı aktarıldı-
    
     Gabon'da 200 bin konut açığının gündeme gelmesinin ardından konuk heyet, TOKİ uygulamaları hakkında bilgi talebinde bulundu. Bunun üzerine TOKİ Başkanı Karabel, Cumhurbaşkanı Ondimba'nın heyetinde bulunan bakanlara TOKİ uygulamaları ve finansal yapısı hakkında detaylı bilgi verdi.
     Görüşmede, Gabon Yatırımların Teşviki, Kamu İnşaatları, Ulaştırma, Konut, Turizm ve Toprak Düzenlemesi Bakanı Maglorie Ngambıa'nın da aralarında bulunduğu konuk heyet, TOKİ'nin finansman modeline ilgi duyduklarını ifade etti.
     TOKİ Başkanı Karabel de İdarenin Hazine'den kaynak almadan kendi kaynağını finanse ettiğini bildirdi. TOKİ'nin, 81 ilde, 800 ilçede, 2 bin 406 şantiyede, 550 bin 293 konut rakamına ulaştığına dikkat çeken Karabel, yurt dışında ise Pakistan, Sri Lanka ve Endonezya'da konut projeleri uyguladıklarını kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 134 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir