Futbol Takımı FC Barcelona FCBEscola Camp Avea ile Türkiye'de -FCBEscola Camp Avea'nın ilk…

  • Yazı boyutu
Futbol Takımı FC Barcelona FCBEscola Camp Avea ile Türkiye'de
     -FCBEscola Camp Avea'nın ilk…

Futbol Takımı FC Barcelona FCBEscola Camp Avea ile Türkiye'de -FCBEscola Camp Avea'nın ilk seçmeleri Van'da yapıldı

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu'nun (IFFHS) 'Dünyanın En İyi Futbol Takımları Değerlendirmesi'nde bu yıl da bir numara olan FC Barcelona ile Türkiye'deki resmi telekomünikasyon ortağı Avea'nın hayata geçirdiği FCBEscola Camp Avea'nın ilk seçmeleri 11 Haziran ile bugün arasında Van'da yapıldı.
     Avea'nın açıklamasına göre seçmelere Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin de katıldı. Programı nedeniyle Van'daki seçmelere katılamayan FCBEscola Direktörü Xevi Marce ise İstanbul'da yaptığı açıklamada, FCBEscola Camp Avea'nın Türkiye'de tek ve resmi projeleri olduğunu belirtti. Marce, Van'da da seçme yapılacak olmasının kendilerini ayrıca çok mutlu ettiğini, Türk futbolcusunun zeki, akıllı ve becerikli olduğunun altını çizerek, "Bu sistem yeni Messi'lerin yetişeceği bir ortam yaratıyor" dedi.
     Şahin, seçmeler öncesi düzenlenen toplantıda projenin detayları hakkında bilgi vererek, Van, İzmir ve İstanbul'da yapılacak seçmelerin ilkinin Van'dan başlatıldığını ve büyük ilgi gördüğünü ifade etti.
     FCBEscola Camp Avea ile gençlere fırsat eşitliği yaratmayı hedeflediklerini dile getiren Şahin, Van'ın bu projede özel bir yerinin olduğunu vurgulayarak, şunları ifade etti:
     "Van'da gençlerimizin geleceği için, hiç sönmeyecek bir ateş yakıyoruz. Evet, Barcelona'yı bugün Van'a transfer ettik. Vanlı çocuklarımız, bu proje ile dünya futbolunun zirvesindeki futbol kulübü Barcelona ile belki de hayatlarının en önemli deneyimini yaşayacaklar. Yeteneklerin kaderi nerede doğdukları üzerinden belirlenmez. Bu nedenle fırsat eşitliğini Vanlı kardeşlerim herkesten çok daha hak ediyor. Barça'lı yıldızları yetiştiren hocalar Vanlı kardeşlerimizi izleyecek, onlara eğitim verecek. İşte fırsat eşitliği budur."
     Seçmeler sonrasında FCBEscola Camp Avea'ya girmeye hak kazanan 240 yetenekli gencin, FC Barcelona'nın yıldızlarını yetiştiren hocalardan eğitim alacağını vurgulayan Şahin, tüm dünyada ücretli olan FCBEscola Futbol Kampları'nın, Türkiye'de ücretsiz olacağını vurguladı.
     Şahin, 09-14 yaş grubundaki 240 yeteneğin, 9-13 Temmuz ve 12-16 Kasım tarihlerinde 2 farklı dönemde birer haftalık kamplarda eğitim alacağının altını çizerek, "Proje ile fırsat eşitliğini bir adım öteye taşıyoruz. Avea olarak bu proje ile gençlere adeta kılavuz kaptanlık yapacağız ve Türk futbolunun gelişmesine biz de katkıda bulunacağız. Van'daki gençlerimizin pek çok hayali var. Benim hayalim de, Barcelona ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği ile kurduğumuz kampımızdan, dünya futbol yıldızı olacak Vanlı kardeşlerimizin yetişmesi. Barcelona'da bu kampta yetişen Vanlı bir gencimizin forma giymesi de bir başka hayalim. Çünkü, FCBEscola dünyanın en iyi futbol okulları arasında yer alıyor ve tüm dünyada yetiştirdiği başarılı futbolcularla tanınıyor. 2011 yılının en iyi futbolcusu seçilen Lionel Messi de burada yetişti. Dünyanın yeni Messi'leri, yeni Mehmet'leri neden Van'dan çıkmasın-" ifadelerini kullandı.
     Şahin şöyle devam etti: "Ülkemiz her şeyin en iyisini hak ediyor ve Avea olarak biz de halkımıza her zaman en iyiyi vermeye özen gösteriyoruz. Bu kez de ülkemize en iyiyi getirmek üzere yola çıktık ve FCBEscola'yı Türkiye'ye getirdik. Bu nedenle hem Avea hem de Türkiye adına gurur duyuyoruz. Gençler bizim geleceğimiz ve onlara en iyi yatırımı yapmak, en iyi eğitimi vermek her zaman önceliğimiz oldu. Geçtiğimiz yıllarda 4 bin çocuk ve genç FCBEscola kamplarında eğitim aldı. Genç yeteneklerin kişisel gelişimlerini dünyanın en başarılı çalışma metodolojisini uygulayan bu kampta daha da geliştireceklerine inanıyoruz. FCBEscola Camp Avea'daki antrenörlerin, gençlerin sadece iyi birer futbolcu değil, aynı zamanda iyi bireyler olması konusunda onlara eğitim verecek olmasından büyük mutluluk duyuyoruz."
     İmkanlar ne kadar uzakta olursa olsun hayallerin mesafe tanımayacağı değerlendirmesinde bulunan Şahin, "Van'dan hayallere uzanan bir köprü kurduk. Bu proje ile yeteneklerin gösterilmesi daha da önemlisi görülmesini sağlayacağız. Dünyanın farklı ülkelerinde başarıyla uygulanan bu sistem Türkiye'de ilk olarak Avea ile hayata geçecek. Engeller kalkacak, olmazlar olacak, bahaneler fırsata dönüşecek, hedefler daha da büyüyecek. Gençlerimizin hayalleri gerçeğe dönüşebilecek" dedi.
     Coşkun Şahin, Avea'nın neden Barcelona ile işbirliğine gittiğini ise "Çünkü Avea fena halde Barcelona'ya benziyor, Barça gibi Avea da altyapıya ve teknolojiye önem veriyor, yatırım yapıyor. Ne yaparsa hep en iyisini yapmak için yola çıkıyor. Doğru bildiğinden şaşmıyor, sabrediyor ve ortaya güzellikler koymaktan büyük zevk alıyor. En önemlisi de takım oyununun önemini biliyor ve en iyi şekilde uygulamaya çalışıyor" şeklinde açıkladı.
     Türkiye'de ilk kez 240 çocuğun futbol eğitimi alacağı kampta, 5 FC Barcelona antrenörü 15 Türk antrenörü eğitecek. Bir kaleci antrenörünün de bulunacağı kampta çocuklar tamamen FC Barcelona'nın belirlediği kriterlere göre değerlendirilecek. Gençler kampta 2 bin egzersizin yer aldığı özel Barça programı çerçevesinde eğitilecekler.
    
    
    

Bu haberi 129 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir