Fuarlar İzmir ekonomisine 500 milyon lira kazandırdı -İZFAŞ Genel Müdürü Örs: -"İzmir…

  • Yazı boyutu
Fuarlar İzmir ekonomisine 500 milyon lira kazandırdı
  -İZFAŞ Genel Müdürü Örs:
  -"İzmir…

Fuarlar İzmir ekonomisine 500 milyon lira kazandırdı -İZFAŞ Genel Müdürü Örs: -"İzmir Enternasyonal Fuarı'nda 2005 yılından beri ilk defa kar ettik"

İzmir Fuarcılık Hizmetleri, Kültür ve Sanat İşleri Ticaret A.Ş. (İZFAŞ) Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs, fuar organizasyonlarıyla 2012 yılında İzmir ekonomisine 500 milyon lira kazandırdıklarını bildirdi.
     Örs, yaptığı yazılı açıklamada İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan İZFAŞ'ın, 2012 yılında başarılı fuarcılık organizasyonları yaptığını belirtti.
     2012 yılında İzmir'de hemen her hafta bir fuarın açılışının yapıldığına dikkati çeken Örs, toplam 29 fuardan 12'sinin İZFAŞ tarafından organize edildiğini, 4 fuarın da ilk kez düzenlendiğini kaydetti.
     İZFAŞ'ın organize ettiği fuarlara 2012 yılında yaklaşık 5 bin firmanın katıldığını, fuarları 1 milyon 700 bin dolayında kişinin ziyaret ettiğini kaydeden Örs, açıklamada şu ifadelere yer verdi:
     "Bu yıl 81'incisini düzenlediğimiz İzmir Enternasyonal Fuarı'nda, 2005 yılından beri ilk defa kar ettik. İzmir'de düzenlenen her fuar, bir çok sektöre ve bu sektörde çalışan binlerce insana iş ve aş temin ediyor. Gerçekleştirilen fuarlarla İzmir'e yılda tahmini 500 milyon liralık katma değer sağlıyoruz. Fuarlarda yapılan iş bağlantıları dikkate alındığında bu ekonomik değer çok daha büyük boyutlara ulaşıyor."
    
    
    

Bu haberi 189 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir