FTTH Forum 7-8 Kasım tarihlerinde İstanbul'da yapılacak

  • Yazı boyutu
FTTH Forum 7-8 Kasım tarihlerinde İstanbul'da yapılacak

FTTH Forum 7-8 Kasım tarihlerinde İstanbul'da yapılacak

Fiber optik teknolojisiyle ilgili konferans FTTH Forum 2012 7-8 Kasım tarihlerinde İstanbul'da yapılacak.
     Yapılan açıklamaya göre, Lizbon, Barselona ve Budapeşte'nin ardından bu yıl ilk kez İstanbul'da düzenlenecek olan FTTH Forum 2012'nin stratejik ortaklığını Turkcell Superonline yapacak.
     IT ve telekomünikasyon konferansları konusunda Portekiz merkezli Hansecom firmasının düzenlediği FTTH Forum 2012, fiber alanında Avrupa ve Amerika'dan önemli isimleri İstanbul'a getirecek.
     Açılış konuşmasını Google'ın 1000 Mbps internet hızına sahip dijital şehir yarışmasını kazanan Kansas City Belediyesi'nden Aaron Deacon ve Avrupa'nın Dijital Ajandası hakkında bilgiler vermek üzere Avrupa Komisyonu'ndan Wolf-Dietrich Grussmann konuşmacılar arasında yer alacak. Konferansta Kansas City'nin yanı sıra Amsterdam da fiber şehirlere örnek olarak ele alınacak.
     Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan foruma ilişkin yaptığı değerelndirmede, Türkiye'de dünya ile aynı anda fiber internet çağını başlattıklarını ve fiber internet alanındaki yatırımlara hızla devam ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:
     "2008'den bu yana yaptığımız yatırımlarla 30 bin kilometre fiber altyapımızla, 10 ilde 1 milyon 133 bin haneye fiber internet hizmeti verebilir duruma geldik. Avrupa'nın en önemli pazar araştırması ve danışmanlık firmalarından IDATE'in Avrupa Eve Kadar Fiber İnternet Konseyi (FTTH Council Europe) için hazırladığı raporda Avrupa'nın en hızlı büyüyen 'eve kadar fiber' FTTH operatörlerinden biri olduk. Tüm bu çalışmaları yaparken bir yandan da Türkiye'yi 2023 hedefine bir adım daha yaklaştırmak adına fiber alanında dünyadaki gelişmeleri yakinen takip ediyoruz. Sektörle ilgili uluslararası önemli kuruluşların organizasyonlarını takip etmeye ve katılım göstermeye özen gösteriyoruz. Bu anlamda Kasım ayında bir ilki daha gerçekleştirerek yine sektörün önemli organizasyonlarından biri olan FTTH Forum 2012'nin İstanbul'da gerçekleşmesi için harekete geçtik ve etkinliğin stratejik partneri olduk."
    
    
    

Bu haberi 150 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir