FSM ve Haliç köprülerindeki bakım çalışması -Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali…

  • Yazı boyutu
FSM ve Haliç köprülerindeki bakım çalışması
  -Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali…

FSM ve Haliç köprülerindeki bakım çalışması -Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım: -"Köprünün, asfaltının yenilenmesi, taşıyıcı aksamların gözden geçirilmesi gibi çalışmalar yapılacak. Zorunlu olarak köprüdeki trafik kısıtlı hale gelecek" -"8 şeritten 3 tanesi kapalı olacak, 5'i açık olmaya devam edecek. Bu 4 etapta yapılacak çalışmalar, 17 Haziran ile 16 Eylül arasında tamamlanacak"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Fatih Sultan Mehmet ve Haliç köprülerindeki bakım açılışmalarına ilişkin, "Köprünün, asfaltının yenilenmesi, taşıyıcı aksamların gözden geçirilmesi gibi çalışmalar yapılacak. Zorunlu olarak köprüdeki trafik kısıtlı hale gelecek. 8 şeritten 3 tanesi kapalı olacak, 5'i açık olmaya devam edecek. Bu 4 etapta yapılacak çalışmalar, 17 Haziran ile 16 Eylül arasında tamamlanacak" dedi.
     Yıldırım, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen "5. Avrupa Asfalt ve Bitüm Kongresi"nin açılışının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.
     Köprülerdeki onarıma ilişkin soru üzerine Yıldırım, İstanbul'da trafiğin en yoğun olduğu mevsimin sonbahar ve kış olduğunu belirterek, "Mevsim şartlarında okullar açık oluyor, trafik yoğunluğu daha da artıyor. O yüzden Boğaziçi Köprüsü, Haliç Köprüsü, FSM Köprüsü gibi stratejik yerlerin bakımını Karayolları Genel Müdürlüğü özellikle yaz aylarında yapmayı tercih ediyor. Bu bakımlar kış ayında yapılsaydı, o zaman yaşanacak sıkıntılar çok daha fazla olurdu" diye konuştu.
     Bakımın mutlaka yapılması gerektiğini vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti:
     "Biz insanlar büyüyor, yaşlanıyoruz. Köprüler de yaşlanır. Ömrünü uzatmak için bakımlarını geciktirmememiz lazım. Köprünün, asfaltının yenilenmesi, taşıyıcı aksamların gözden geçirilmesi gibi çalışmalar yapılacak. Zorunlu olarak köprüdeki trafik kısıtlı hale gelecek. 8 şeritten 3 tanesi kapalı olacak, 5'i açık olmaya devam edecek. Bu 4 etapta yapılacak çalışmalar, 17 Haziran ile 16 Eylül arasında tamamlanacak. İstanbul'da herkes izne, tatile gidiyor, çocuklar okula gitmiyor. En uygun zaman... Bir de yapılmadığını düşünün, yapmazsak daha büyük felaket riski var. Bütün dünyada da böyle yapılıyor. Gerekli tedbirler alınıyor. Bizde de alternatif yollar oluşturuluyor. Alo 159'dan, Karayolları sitesinden takip edilebilir. Toplu taşıma yapılan araçlara kesinti yapmıyoruz. Onlar her halükarda açık şeritleri kullanmaya devam edecek."
    
    
    

Bu haberi 137 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir