Fransızların 'fuar', Hintlilerin 'Bursa siyah inciri' ilgisi -Paris'in önemli fuarlarının…

  • Yazı boyutu
Fransızların 'fuar', Hintlilerin 'Bursa siyah inciri' ilgisi
  -Paris'in önemli fuarlarının…

Fransızların 'fuar', Hintlilerin 'Bursa siyah inciri' ilgisi -Paris'in önemli fuarlarının organizatörleri ve Hindistanlı incir üreticileri, Bursa'da, UYMSİB'i ziyaret etti

Çeşitli ziyaretler için Türkiye'de bulunan Paris'in önemli fuarlarının organizatörleri ve Hindistanlı incir üreticileri Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği'ni (UYMSİB) ziyaret etti.
     Paris'teki önemli tarım, tarım teknolojileri, ve gıda teknolojileri fuarlarının organizatörleri, UYMSİB Başkanı Salih Çalı'yı makamında ziyaret etti.
     Çalı, yazılı açıklamasında, Paris'in fuar açısından önemli bir şehir olduğunu ve her yıl 440'dan fazla fuara ve 10 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yaptığını söyledi.
     Fransız misafirlerine Uludağ İhracatçı Birlikleri'ne (UİB) bağlı Otomotiv, Tekstil, Hazır Giyim, Konfeksiyon, Meyve Sebze Mamulleri ve Yaş Meyve Sebze ihracatçı birliklerini tanıttıklarını söyleyen Çalı, "Bizi Fransa'da düzenledikleri önemli fuarlara davet ettiler. Biz de buradaki fuarlar ile yapılabilecek işbirlikleri hakkında bilgi verdik. Görüşme gayet olumlu bir şekilde son buldu" dedi.
     Fransız misafirlere Bursa'nın ve Türkiye'nin önemli sebze ve meyveleri hakkında bilgiler de verdiklerini dile getiren Çalı, "Mevsimsel olarak incir, ayva ve biber hakkında geniş bilgiler verdik. Tatlarına baktırmayı da ihmal etmedik" diye konuştu.
     Çalı'nın diğer konukları ise Hindistanlı incir üreticileri oldu. İncir üretimi ve ihracat durumunu incelemek için Türkiye'de bulunan heyet, ülkelerindeki incir üretimi hakkında bilgi verdi.
     Salih Çalı, misafirlerine Türkiye'de incir üretimi, incirin durumu, üretimi ve ihracatı konusunda bilgiler verdiklerini ve incir üretiminin nasıl olması gerektiği ve hangi ülkelere ihracat yapılabileceği konularında tecrübelerini paylaştıklarını sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 110 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir