Fransız milyarder vergiden kaçmak için 4 milyar avrosunu Belçika'ya aktardı

  • Yazı boyutu
Fransız milyarder vergiden kaçmak için 4 milyar avrosunu Belçika'ya aktardı

Fransız milyarder vergiden kaçmak için 4 milyar avrosunu Belçika'ya aktardı

Forbes dergisine göre 41 milyar dolarlık servetiyle Avrupa'nın en zengini olan ve dünyada 4'üncü sırayı alan Fransız Bernard Arnault, daha az vergi ödemek için yaklaşık 4 milyar avrosunu Belçika'ya taşıdı.
     Belçika Merkez Bankası'nın kayıtlarına göre, Arnault'nun 60'tan fazla lüks markayı bünyesinde barındıran şirketi Moet Hennessy Louis Vuitton SA'ya (LVMH) bağlı iştirakler ve vakıflar aracılığıyla Belçika'ya aktardığı serveti son 4 yılda 3'e katlandı.
     Arnault, vatandaşı olmak istediği Belçika'da kurduğu şirketlerden son 3 yılda 630 milyon avro kar elde etmesine rağmen sadece 24 milyon avro vergi ödemesi nedeniyle eleştiriliyor.
     Fransa'da Sosyalist hükümetin yıllık geliri 1 milyon avronun üzerindekilerden 2 yıl boyunca yüzde 75 gelir vergisi toplama girişimi karşısında zenginler, varlıklarını koruyabilmek için Belçika, Lüksemburg ve İsviçre gibi daha esnek vergi rejimine sahip ülkelere akın ediyor.
    
    
    

Bu haberi 140 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir