Fransa ve Polonya yeni AB bütçesini görüştü

  • Yazı boyutu
Fransa ve Polonya yeni AB bütçesini görüştü

Fransa ve Polonya yeni AB bütçesini görüştü

Polonya ve Fransa, Avrupa Birliği'nin (AB) yeni bütçesinin, kesintiler ve tedbir paketlerine duyulan gereksinime karşın Avrupa'da kalkınmayı sağlamasını ve bütünleşmeyi ileriye taşımasını istediklerini açıkladı.
     Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Polonya Cumhurbaşkanı Bronislaw Komorowski ile bugün Varşova'da bir araya geldi.
     İki lider, görüşmenin ardından yaptıkları açıklamada, 27 ulustan oluşan bloğa ve 17 ülkeden oluşan Avro Bölgesi'ne, mevcut borç krizinin üstesinden gelmeleri için yardım etmek amacıyla AB'nin yeni bütçesine ilişkin fikir alışverişinde bulunduklarını bildirdi.
     Hollande, Fransa'nın önceliklerinin ortak AB politikası, tarım ve birlik için fonların kullanılması yönünde olduğunu ve bu önceliklerin Polonya'nın hedefleri ile örtüştüğünü açıkladı.
     Polonya ile ikili ilişkileri güçlendirmek isteyen Hollande'a ziyareti sırasında enerji ve savunma sektörü gibi birçok alandan şirket yöneticisi eşlik ediyor.
    
    
    

Bu haberi 117 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir