Fransa ve İngiltere'nin Suriyeli muhaliflere silah desteği -ÖSO Sözcüsü Zekeriya: -"Fransa'nın…

  • Yazı boyutu
Fransa ve İngiltere'nin Suriyeli muhaliflere silah desteği 
  -ÖSO Sözcüsü Zekeriya:
  -"Fransa'nın…

Fransa ve İngiltere'nin Suriyeli muhaliflere silah desteği -ÖSO Sözcüsü Zekeriya: -"Fransa'nın açıklamasından memnunuz, ancak bunun sadece sözden ibaret olması konusunda endişeliyiz"

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Fransa'nın "Suriye muhalefetine silah desteğinde bulunmaya hazır oldukları" yönündeki vaadinin memnuniyet verici olduğunu belirtti.
     Fransa Dışişleri Bakanı Fabius'un ülkesinin ve İngiltere'nin Suriye muhalefetine silah desteğinde bulunmaya hazır olduğu yönündeki açıklamalarını AA muhabirine değerlendiren ÖSO sözcüsü Abdulhamid Zekeriya, "Fransa'nın vaadinden memnunuz, ancak bunun sadece sözden ibaret olması konusunda endişeliyiz" dedi.
     Zekeriya, "Fabius'un açıklamaları, iyimserliğimizi arttırırken, beraberinde 'Suriye meselesine bu kadar az önem verildiği sırada, bu sürpriz değişimin nedeni nedir-' sorusunu aklımıza getirdi" diye konuştu.
     Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius, bugün yaptığı açıklamada, Fransa ve İngiltere'nin, diğer AB ülkeleri karşı çıksa bile, Suriyeli muhaliflere silah desteğinde bulunmaya hazır olduklarını belirtmişti.
    
     -Suriye'deki seferberlik ilanı-
    
     Suriye ordusunun genel seferberlik ilan ettiği haberlerine de değinen Zekeriya, gençlere orduya alınmamaları için "kontrol noktalarından uzak durmaları" çağrısında bulundu.
     Zekeriya, Esed yönetiminin söz konusu seferberlik kararını, yarım milyon Suriyeliyi saflarına katamaması ve 100 bin Suriyelinin de ordudan ayrılması sebebiyle aldığını savundu.
     ÖSO sözcüsü, seferberlik ilanından sonra, dün kontrol noktalarından geçen yüzlerce Suriyelinin mecburi askeri hizmet gerekçesiyle tutuklandığını ifade etti.
     Suriye ordusunun önceki gün asker takviyesi için 1978 ve üstü doğumlu erkeklerin askere alınması için genel seferberlik ilan ettiği ileri sürülmüştü.
    
    
    

Bu haberi 172 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir