Fransa rekabet gücünü artırmanın yollarını arıyor -Hükümete sunulan raporda, istihdam…

  • Yazı boyutu
Fransa rekabet gücünü artırmanın yollarını arıyor 
  -Hükümete sunulan raporda, istihdam…

Fransa rekabet gücünü artırmanın yollarını arıyor -Hükümete sunulan raporda, istihdam maliyetlerinin 30 milyar avro tutarında azaltılması önerildi

Dünya ekonomisindeki payı son yıllarda oldukça gerileyen Fransa, rekabet gücünü tekrar artırmanın yolanı arıyor.
     Avrupa Uzay ve Savunma Sanayi (EADS) grubunun eski Genel Müdürü Louis Gallois tarafından kaleme alınan ve bugün hükümete sunulan raporda, rekabet gücünün artırılması için işverenlerin istihdam nedeniyle ödedikleri prim ve diğer ödemeler ile çalışandan kesilen prim ve kamusal kesintilerin toplam 30 milyar avro azaltılması önerildi.
     Fransız kamuoyunda bugün geniş yankı uyandıran rapora göre, ulusal şirketlerin dış pazarlardaki rekabet gücünün tekrar yükseltilebilmesi ve güven tesisi için istihdam maliyetlerinin mutlaka aşağı çekilmesi gereğine işaret edildi.
     Yaklaşık 22 maddeden oluşan tavsiyelerde, işverenin yıllık istihdam yükünün 20 milyar Avro, çalışandan kesintilerin de 10 milyar Avro azaltılması öne çıkıyor.
     Ekonomik büyüme oranı ve istihdamın artırılmasını öncelikli hedef olarak belirleyen sosyalist hükümet, yarın rekabet gücünün artırılmasıyla ilgili alınacak önlemleri resmen kamuoyuna açıklayacak.
     Fransa'daki son istatistikler Fransa'nın dünya ekonomi pazarındaki payının 1990 yılından bu yana yüzde 6,2'den yüzde 3,6'ya düştüğünü ortaya koyuyor.
    
    
    

Bu haberi 109 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir