Fransa: "Çağlayan'ın Paris ziyareti ekonomik ilişkileri geliştirmek için önemli bir fırsat olacak"

  • Yazı boyutu
Fransa: "Çağlayan'ın Paris ziyareti ekonomik ilişkileri
geliştirmek için önemli bir fırsat olacak"

Fransa: "Çağlayan'ın Paris ziyareti ekonomik ilişkileri geliştirmek için önemli bir fırsat olacak"

Fransa Dış Ticaret Bakanlığı, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın bu akşam başlayacak Paris ziyaretinin ikili ekonomik ilişkilerin güçlendirilmesi açısından önemli bir fırsat olacağını bildirdi.
     Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın haziran ayında yaptıkları görüşmenin ikili ilişkilerin geleceği açısından önemli bir dönüm noktası teşkil ettiği belirtilerek, yarın Paris'te 3. kez düzenlenecek Türkiye-Fransa Ekonomik ve Ticari Ortaklık Komitesi'nin bu dinamikle gerçekleşeceği kaydedildi.
     Açıklamada, Fransa Dış Ticaret Bakanı Nicole Bricq ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın başkanlık edeceği toplantının, başta ulaştırma, inşaat, havacılık, enerji ve gıda tarım alanlarında önemli işbirliği temellerinin atılması için fırsat olacağı ifade edildi.
     Bakan Çağlayan, Paris ziyareti sırasında, Fransa'nın önde gelen yatırımcı firmalarının CEO'larıyla bir araya gelecek ve Türkiye'deki yatırım fırsatları ve yeni teşvik sisteminin yatırımcılara sağladığı fırsatları anlatacak.
     Bakan Çağlayan, Fransa Sanayi ve Ticaret Odaları Başkanı Andre Marcon ile bir araya gelecek ve 21 Kasım 2012 sabahı Paris'te açılacak Ambalaj Fuarı'nın açılışına iştirak edecek, fuarda incelemelerde bulunacak ve aynı gün öğleden sonra Türkiye'ye dönecek.
    
    
    

Bu haberi 129 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir