Frankfurt Belediye Başkanı Feldmann'dan ETO'ya ziyaret -ETO Başkanı Karacan: -"İş adamlarımıza…

  • Yazı boyutu
Frankfurt Belediye Başkanı Feldmann'dan ETO'ya ziyaret
  -ETO Başkanı Karacan:
  -"İş adamlarımıza…

Frankfurt Belediye Başkanı Feldmann'dan ETO'ya ziyaret -ETO Başkanı Karacan: -"İş adamlarımıza vize muafiyeti getirilmelidir" -Frankfurt Belediye Başkanı Feldmann: -"Alman şirketleriyle Eskişehir'deki firmaların büyük bir işbirliği var. Biz bunu daha da pekiştirmek istiyoruz"

Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı (ETO) Harun Karacan'ı ziyaret etti.
     ETO Yunus Emre Toplantı Salonu'nda gerçekleşen ziyarette konuşmasını Almanca yapan Başkan Karacan, ETO'nun yerelden evrensele uzanan global bir vizyona sahip olduğunu söyledi.
     ETO'nun vizyonunda Almanya'nın özel bir öneme sahip olduğunu anlatan Karacan, şöyle konuştu:
     "Almanya ürün çeşitliliği bakımından ihracatta Eskişehir'in en önemli partnerlerinden biridir. Bu sürecin gelişerek devam etmesi için ticareti kolaylaştırıcı önlemler alınmalıdır. Bunların başında da iş adamlarımıza vize muafiyeti getirilmelidir. Frankurt'u bizim için anlamlı kılan diğer şey ise Frankfrut'ta yetişen Eskişehirlilerdir. Avrupalı Eskişehililer Derneği çatısı altında faaliyetlerini sürdüren hemşehrilerimiz ile ilişkilerimizi en üst düzeyde tutuyoruz."
    
     -"İşbirliğini pekiştirmek istiyoruz"-
    
     Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann da, Başkan Karacan'ın konuşmasını Almanca yapmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.
     ETO'yu Frankfurt'ta ağırlamak istediklerini belirten Feldmann, şöyle devam etti:
     "Ticari faaliyetlerimiz iki kente de faydalı olacaktır. Sizin ticari alanda yaptığınız 65 milyon Avro ihracatı, umarım birlikte çalıştığımız zaman daha da yükselteceğiz. Zaten herkesin bildiği gibi, Alman şirketleriyle Eskişehir'deki firmaların büyük bir işbirliği var. Biz bunu daha da pekiştirmek istiyoruz."
     Konuşmaların ardından, ETO Başkanı Karacan, Peter Feldmann'a lüle taşından yapılmış satranç takımı hediye etti.
    
    
    

Bu haberi 269 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir