Ford Trucks yılın sürücülerini belirledi

  • Yazı boyutu
Ford Trucks yılın sürücülerini belirledi

Ford Trucks yılın sürücülerini belirledi

Ford Sürüş Akademisinde, yakıt ekonomisi, güvenli sürüş ve ileri sürüş becerileri konularında eğitim alan çekici ve kamyon filo müşterileri arasında yapılan yarışma ile yılın sürücüleri seçildi.
     Ford Sürüş Akademisi'nden yapılan açıklamaya göre, yarışmaya, eğitim alan 511 sürücü arasından başarıları ile "Altın Sürücü" unvanını elde eden 17 sürücü katılım sağladı.
     Kamyon ve çekici olmak üzere 2 ayrı kategoride yapılan yarışmada, sürücüler yazılı sınav, ekonomik ve güvenli sürüş ile ileri sürüş yetenekleri konusunda çeşitli testlerle beceri ve bilgilerini sergiledi. Yarışma, sürüş yetenekleri, geri park, yanal park, düz çizgi geçişi, şerit değiştirme, genişlik tahmini, nokta duruşu etaplarından oluşturuldu.
     Ekonomik sürüşler, Ford Trucks'ın Filobil-Filo Yönetim Sistemi ile donatılmış 1846T 460PS E5 otomatik şanzımanlı ve intarderlı, tenteli dorseli çekiciler ve 4136 D 6x4 damperli inşaat kamyonları ile gerçekleştirildi. Değerlendirme Filobil'den alınan ortalama yakıt tüketimi, etap tamamlama süreleri, sürüş hızları ve sürüş ihlalleri değerlendirilerek yapıldı.
    
     -Hediyeler-
    
     Yarışma sonucunda her iki kategoride birinci olan firmalara 4 Lassa marka lastik ve 2 Bandag kaplama, ikincilerine 2 Lassa marka lastik ve 2 Bandag kaplama, üçüncülerine 2 Bandag kaplama hediye edildi. Her iki kategoride birinci olan sürücülere ise Yapı Kredi Bankası tarafından bin 500 lira, ikincilere 1000 lira, üçüncülere ise 500 lira değerinde Migros Hediye Çeki verildi.
     Kamyon kategorisinde Kozaklılar firmasından Cumhur Bircan birinci, Erkayalar'dan Abdullah Erkaya ikinci, Özkan Mühendislik'ten Cengizhan Öziş üçüncü oldu. Çekici kategorisinde ise TLS Lojistik'ten Zait Şengül birinci, Yalım Grup'tan Ali Nar ikinci, Umutcan Ticaret'ten Hakkı Sak üçüncülüğü kazandı.
     Lassa ve Bandag markalarıyla yarışmanın ana sponsorluğunu üstlenen Brisa, yakıt tasarrufu ve uzun lastik ömrü ile ekonomik sürüşe, üstün teknolojisi ile de güvenli sürüşe katkı sağlayan lastikleriyle sektörde fark yaratıyor. Güvenli ve ekonomik sürüş için lastik kalitesinin tek başına yeterli olmadığına ve sürücülerin lastiklerine iyi bakmaları gerektiğine de dikkat çeken Ford yetkilileri, Ford Sürüş Akademisi tarafından bu doğrultuda yapılan eğitimlerin önemini vurguluyor.
     Bandag markası tarafından sunulan kaplama hizmetleri, filolar için sağladığı tasarrufun yanı sıra atıkları azaltarak çevrenin korunmasına da katkıda bulunuyor.
    
    
    

Bu haberi 176 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir