Ford Transit Connect'in 1 milyonuncu üretimi hattan indirildi

  • Yazı boyutu
Ford Transit Connect'in 1 milyonuncu üretimi hattan indirildi

Ford Transit Connect'in 1 milyonuncu üretimi hattan indirildi

Ford Otosan'ın mühendislik gücü ile Ar-Ge çalışmalarını gerçekleştirdiği, 2002 yılında üretimine başladığı ve 5 kıtaya ihraç ettiği Transit Connect'in 1 milyonuncu üretimi, törenle hattan indirildi.
     Yapılan açıklamaya göre, Ford Otosan'ın Kocaeli Fabrikası'nda üretilen Transit Connect, geniş iç hacmi, dayanıklılığı ve kullanışlı tasarımıyla öne çıkarak hem Türkiye'de hem de ihraç edildiği pazarlarda büyük satış başarıları yakaladı.
     Türkiye'de 2010 ve 2011 yıllarında en çok satan hafif ticari aracı olarak güvenliği, tasarımı, işçiliği ve kalitesiyle pek çok pazarda yılın otomobili ödülüne layık bulunan Transit Connect, üretildiği ilk yıldan bugüne kadar Ford Otosan'ı ve Türkiye'yi gururlandırdı. Ford Otosan tarafından geliştirilen ve üretilen Transit Connect aynı zamanda Amerika'ya ilk ihraç edilen Ford modeli ve Türkiye'den Amerika'ya ihracat ile giden ilk araç olma gururlarını da yaşattı.
    
     -51 ülkeye 713 bin 462 adet ihracat-
    
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Transit Connect modelinin Türkiye'de ve dünyada kazandığı başarılardan büyük gurur duyduklarını belirtti.
     Yenigün, şunları kaydetti:
     "Connect dünya pazarları için Türkiye'de Ford Otosan tarafından tasarlandı, geliştirildi ve üretildi. Ford Otosan ailesi bugün 1 milyonuncu üretimini hattan indirmenin mutluluğunu yaşıyor. Üretime başladığımız 2002 yılından bu yana hem üretim adedimizi hem de pazar payımızı istikrarlı bir şekilde yükselttik.
     Türk mühendislerinin ve işçisinin emeğiyle üretilen, 2010 ve 2011 yıllarında sınıfının satış lideri olan Connect'leri Amerika haricinde toplam 50 ülkeye daha ihraç ettik. Türkiye'den ABD'ye yapılan toplam ihracatın yüzde 10'unu Ford Otosan olarak biz gerçekleştiriyoruz. Bugün gerçekleştirdiğimiz 1 milyonluk üretimin 713 bin 462'sini ihraç ettiğimiz Connect, ülkemize önemli bir katma değer sağlamıştır."
    
     -Avrupa ve Kuzey Amerika'da "Yılın Ticari Ödülü"-
    
     Ford Transit Connect Türkiye'de üretilerek Avrupa'da satışa sunulduğu 2002 yılında Van of the Year (Yılın Ticari Aracı) ödülünü almayı başardı. Türkiye'de üretilip Kuzey Amerika pazarına ilk ihraç edildiği 2010 yılında North American Truck of the Year (Kuzey Amerika Yılın Ticari Aracı) ödülünü aldı.
     Connect modeli ile Türkiye'nin otomotivin anavatanı Amerika'ya ilk ihracatını gerçekleştiren Ford Otosan 3 yılda ABD'ye 140 bine yakın Transit Connect ihraç etti. Connect, Las Vegas'ın çöle benzer şartlarından New England'ın aşırı soğuk kışlarına kadar Kuzey Amerika kıtasının en zorlu koşullarda ihtiyaç duyulan dayanıklılığı karşılayarak ABD'de hem taksi şirketlerinin hem de ticari işletmelerin öncelikli tercihi oldu.
    
    
    

Bu haberi 253 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir