Ford Otosan ve Vehbi Koç Vakfı'ndan, Gölcük'te yeni MYO

  • Yazı boyutu
Ford Otosan ve Vehbi Koç Vakfı'ndan, Gölcük'te yeni MYO

Ford Otosan ve Vehbi Koç Vakfı'ndan, Gölcük'te yeni MYO

Ford Otosan ve Vehbi Koç Vakfı'nın, Kocaeli Üniversitesi bünyesinde Otomotiv Meslek Yüksekokulu inşa etmesi için düzenlenen protokol, üniversitede yapılan törenle imzalandı.
     Ford açıklamasına göre, Kocaeli Belediyesi tarafından Kocaeli Üniversitesi'ne tahsis edilen arazide Ford Otosan ve Vehbi Koç Vakfı tarafından inşa edilecek okul, otomotiv sanayindeki gelişmelere, üretim ve ihracat hedeflerine uygun, yeni teknolojilere hakim işgücü yetiştirecek.
     Gölcük İhsaniye'de toplam 400 öğrencinin eğitim göreceği 6 bin metrekarelik bir alana inşa edilecek okul 3 katlı olacak. Okulda prototip atölyesi, derslikler, laboratuvarlar, kütüphane, idari ve sosyal mekanlar bulunacak.
     Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, yeni okulun sektörün ihtiyacı olan yetişmiş işgücüne olan ihtiyacını karşılayacak bir eğitim vereceğini belirterek şunları söyledi:
     "Meslek Lisesi ve genel olarak mesleki eğitim 'Memleket Meselesi' olduğu kadar bizim de meselemiz oldu. Geçirdiğimiz 6 yıllık süreçte 19 meslek lisesinde, 36 meslek lisesi koçu ile 1200'ün üzerinde öğrenciye kişisel ve mesleki gelişimlerinde destek verdik. Türkiye'nin ve sektörümüzün geleceğine yatırım yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.
     Bu çalışmaları Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli Belediye'siyle birlikte bir adım daha ileri taşıyarak "Meslek Yüksek Okulu" projesine hayat verdik."
     Toplantıda konuşma yapan Ford Otosan İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Direktörü Nursel Ölmez Ateş de, "Ülkemiz otomotiv sanayindeki büyük gelişmeler, üretim ve ihracat hedefleri; yeni teknolojileri bilen insan gücünün yetiştirilmesine önem ve öncelik kazandırıyor" dedi.
     Koç Holding'in "Meslek Lisesi Memleket Meselesi" sosyal sorumluluk projesi kapsamında açılacak Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Gölcük İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksekokulu için düzenlenen imza törenine, Ford Otosan İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Direktörü Nursel Ölmez Ateş, Vehbi Koç Vakfı temsilcisi Ahmet Özdirek, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ile Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Komşuoğlu katıldı.
    
    
    

Bu haberi 168 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir