Ford Otosan, imalatçılarını ödüllendirdi -Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün: "Hep…

  • Yazı boyutu
Ford Otosan, imalatçılarını ödüllendirdi
     -Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün:
     "Hep…

Ford Otosan, imalatçılarını ödüllendirdi -Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün: "Hep birlikte, sadece Türkiye otomotiv sanayinin değil, dünya otomotiv sanayinin tarihinde kayda geçiyoruz"

Ford Otosan'ın düzenlediği "İmalatçılar Zirvesi 2013" ödül töreninde, üretimde önemli katkıları olan 10 tedarikçi firma, Altın Yıldız, Gümüş Yıldız, Bronz Yıldız ve Özel Teşvik ödüllerinin sahibi oldu.
     Ford'dan yapılan açıklamada, Ford Otosan'ın, İmalatçılar Zirvesi ödül töreninde, Ford'un ticari araç üretim üssü haline gelmesinde, dünya pazarında büyük başarı elde etmesinde ve Türkiye'nin en çok satan markasının üretiminde önemli katkıları olan imalatçılarını ödüllendirdiği bildirildi.
     Yapılan değerlendirmeler sonucunda 10 imalatçıya başarı ödülü verildiği belirtilen açıkalamda, Altın Yıldız ödülüne layık bulunan Olgun Çelik, Faurecia Polifleks ve Coşkunöz Metal'in ödüllerinin Koç Holding Otomotiv Grup Başkanı Cenk Çimen tarafından verildiği duyuruldu.
     Açıklamaya göre, Gümüş Yıldız Ödülleri, Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün tarafından A-Plas Genel Otomotiv, Ege Fren ve TI Otomotiv'e, Bronz Yıldız Ödülleri Ford Otosan Genel Müdür Başyardımcısı Grant Belanger tarafından Şafak Makine, Sa-ba Endüstriyel Ürünler ve Tirsan Kardan'a, Özel Teşvik Ödülü ise Taysad Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dudaroğlu tarafından Sisan Sanayi'ye verildi.
    
     -"Hep birlikte dünya otomotiv sanayinin tarihinde kayda geçiyoruz"-
    
     Açıklamada görüşlerine yer verilen, Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, 11'inci kez üst üste sektör liderlini ilan ettiklerini ve hedef 12 diyerek 2013 yılına güzel bir başlangıç yaptıklarını dile getirerek, pazara yeni sundukları ürünler hakkında biligiler verdi.
     Ford Otosan'ın, Ford'un Avrupa'daki ticari araç ana üretim merkezi olarak üretmeye başladığı yeni modelleri ve bin 240 kişilik güçlü Ar-Ge ekibiyle çok stratejik bir öneme sahip olduğuna değinen Yenigün şu değerlendirmelerde bulundu:
     "Pazara sunduğumuz yeni Transit Custom ve Tourneo Custom modellerimizi 90 ülkeye ihraç etmeyi planlıyoruz. Tamamen Türk mühendislerimizin kabiliyeti ile geliştirilmiş olan 1846T modelimiz küresel çekici olma özelliği ile Ocak ayı içerisinde yollara çıktı.
     Güçlü bir rakip olarak uluslararası arenaya çıkan bu aracımız da büyük bir emeğin eseri ve bunları sizlerle birlikte başardık. Hep birlikte, sadece Türkiye otomotiv sanayinin değil, dünya otomotiv sanayinin tarihinde kayda geçiyoruz."
    
     -"Tedarikçilerimiz Ford Motor Company'nin, Ford Otosan'ın bir parçasıdır"-
    
     Ford Otosan Genel Müdür Başyardımcısı Grant Belanger da, yaptığı değerlendirmede, Ford Otosan'ın, Ford'un Avrupa'daki ticari araç üretim merkezi olduğunu ve önlerinde hayata geçirilecek büyük projeler olduğunu belirterek tedarikçilere hitaben şunları kaydetti:
     "Dünya değişiyor. Ford'un One Ford stratejisinin güçlü temelleri, hiçbir değişikliğe uğramadan varlığını sürdürüyor. Ford'un küresel gücünü artırarak hem Ford hem de ortakları için karlı büyüme süreçlerini desteklemeyi amaçlayan bu strateji çerçevesinde, tedarikçilerin de kaliteli olmalarının yanı sıra hem proses ve iş modellerinde hem de teknoloji alanında inovatif olma konusunda büyük sorumlulukları var.
     Bugün hepiniz Ford Motor Company ve Ford Otosan Ailesi'nin üyeleri olarak Türkiye Otomotiv Sektörü'nün bir parçası olmakla birlikte küresel otomotiv endüstrisinde de önemli bir role sahipsiniz."
     Ford'un, rekabet gücünü artırmak için yan sanayiden önemli katkılar beklediğine ve Türkiye'nin yan sanayisinin başarılarını yakından takip ettiğine işaret eden Belanger, "Yan sanayinin küresel performansını arttırmasına paralel olarak, Ford'un Türkiye'den parça alımlarını, bu rekabetçilik amacı çerçevesinde oransal olarak arttırma şansı var" ifadelerini kullandı.
    
     -"Türkiye'yi 2023 hedeflerine sektörümüz taşıyacak"-
    
     Ford Otosan Satınalmadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Kabatepe de, tedarikçileri Türkiye'nin hedefleri için güç birliğine davet ederek, Ford Otosan'ın yeni projeleri için yaklaşık 1 milyar dolarla Türkiye'de son yılların en büyük yatırımını yaptıklarını belirtti.
     Kabatepe, bu yatırımları yan sanayinin güç ve performansına inanarak, bundan cesaret alarak yaptıklarını vurgulayarak, "Birlikte Türk Otomotiv Endüstrisi'ni ve ülke ekonomisini çok daha ileriye taşımak için yan sanayimizin de payına düşeni yapması çok önemli. Bu doğrultuda yatırım, alt yapı ve sistem hazırlıklarını küresel rekabete ayak uyduracak şekilde planlamalı ve uygulamalısınız. Sürdürülebilir rekabetçi yapınızı her geçen gün arttırmak için gerekeni yapacağınıza inanıyorum. Bu şekilde güç ve hedef birliği yaptığımızda, otomotiv sektörü Türkiye'yi 2013 hedeflerine taşıyacaktır" değerlendirmesinde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 199 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir