Ford Otosan Genel Müdürü Yenigün: -"Türkiye otomotiv pazarı, 2012'nin ilk 8 ayında, ekonomide…

  • Yazı boyutu
Ford Otosan Genel Müdürü Yenigün:
  -"Türkiye otomotiv pazarı, 2012'nin ilk 8 ayında, 
  ekonomide…

Ford Otosan Genel Müdürü Yenigün: -"Türkiye otomotiv pazarı, 2012'nin ilk 8 ayında, ekonomide alınan önlemlerin, ÖTV oranlarındaki artış ve ekonomik faaliyetlerdeki yavaşlama sonucunda, geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 15 daraldı" -"Ford Otosan olarak ilk 8 ayı 13,8'lik pazar payıyla lider konumda kapattık. 2012'yi 11'inci kez lider kapatmayı hedefliyoruz"

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, "Türkiye otomotiv pazarı, 2012'nin ilk 8 ayında, ekonomide alınan önlemlerin, ÖTV oranlarındaki artış ve ekonomik faaliyetlerdeki yavaşlama sonucunda, geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 15 daraldı" dedi.
     Bayi ziyaretleri kapsamında Çorum'a gelen Yenigün, Evlüce Otomotiv'de basın mensuplarına yönelik çeşitli açıklamalarda bulundu.
     Konuşmasına Evlüce Otomotiv'in çalışanlarına yüksek performanslarından ötürü teşekkür ederek başlayan Yenigün, Ford'un 2012 sonunda bölgedeki başarılarını daha da artırmış olacağını belirtti.
     Ford'un 2012 yılının ilk 8 ayını da toplam pazar lideri olarak geride bıraktığını ifade eden Yenigün, şunları kaydetti:
     "Türkiye otomotiv pazarı, 2012'nin ilk 8 ayında, ekonomide alınan önlemlerin, ÖTV oranlarındaki artış ve ekonomik faaliyetlerdeki yavaşlama sonucunda geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 15 daraldı. Ford Otosan olarak ilk 8 ayı 13,8'lik pazar payıyla lider konumda kapattık. 2012 yıl sonunda 821 bin adetlik pazar öngörüyoruz ve yılı 11'inci kez lider olarak tamamlamayı hedefliyoruz."
     Ford Otosan'ın gücünü, bayileriyle ticari ilişkinin ötesinde güven ve samimiyete dayanarak oluşturduğunu ifade eden Yenigün, 100'ü aşkın satış noktasında ve 150'ye yakın servis noktasında Ford markasıyla müşterilere hizmet verdiklerini anlattı.
     Yenigün, 2012 sonuna kadar Çorum'daki başarıları artırarak sürdürmeyi hedeflediklerini de belirterek, "Ford'un Yeni Ranger'ı ile Kocaeli'nde yeni ürettiğimiz ve Ford'u yepyeni bir segmente sokan transit ailemizin yeni üyeleri Tourneo Custom ve '2013 Yılı Ticari Aracı' ödülüne layık bulunan Transit Custom da bu bölgede yaşayan ya da iş yapanlar için, turizmle uğraşanlar için önemli bir seçenek oluşturacak. Ayrıca, kısa bir süre önce 2012 yılının motoru ödülünü alan Ford'un en yeni motoru 1.0 litrelik EcoBoost da Yeni Focus modelimizle Türkiye yollarına çıktı. Ford'un gelmiş geçmiş en verimli, en düşük hacimli benzinli motoru olan EcoBoost'un, yüksek çekiş gücü, düşük karbondioksit salımı ve ekonomik yakıt tüketimi ile bölge halkının ilgisini çekeceğine inanıyorum" diye konuştu.
     Yenigün daha sonra Evlüce Otomotiv'i gezerek çalışanlarla görüştü.
    
    
    

Bu haberi 324 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir