Ford Fiesta'ya dijital pazarlama uygulamalarından iki ödül birden geldi

  • Yazı boyutu
Ford Fiesta'ya dijital pazarlama uygulamalarından iki ödül birden geldi

Ford Fiesta'ya dijital pazarlama uygulamalarından iki ödül birden geldi

Ford, Fiesta için hazırladığı dijital pazarlama kampanyalarıyla iki yarışmadan ödül aldı.
     Yapılan açıklamaya göre, Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği (DPİD) tarafından düzenlenen 5. Doğrudan Pazarlama Ödülleri'nde Entegre Online Medya Kampanyası Kategorisi'nde birincilik ödülü alan Fiesta Kampanyası, Digital Age Yaratıcılık Ödülleri'nde ise En Yaratıcı Dijital Reklam Uygulamaları kategorisinde Başarı Ödülü kazandı.
     357 projenin katıldığı DPİD Doğrudan Pazarlama Ödülleri'ne Ford Fiesta, Anahtarsız Giriş Sistemi, Türkçe Sesli Kontrol Sistemi ve USB Bağlantısı özelliklerinin vurgulandığı online medya kampanyasıyla birincilik ödülüne layık bulundu. Her özellik için ayrı ayrı tasarlanan uygulamalarla, hedef kitlenin bulunduğu mecralarda Fiesta'nın "Hayatı Kolaylaştıran Teknolojiler" sloganına dikkat çekildi.
     "Anahtarsız Giriş Sistemi" için video sitelerinde filmler gösterilirken, "USB Bağlantısı" ile ilgili olarak mobil mecrada interaktif rich medya çalışması hayata geçirildi.
     "Türkçe Sesli Kontrol" sistemi için ise bu özelliğin birebir yaşatıldığı rich medya çalışmaları ve projeler yapıldı. Ntvmsnbc ve Mynet siteleri farklı karakterlerle açılarak, Fiesta'nın "Türkçe Sesli Kontrol" özelliğine paralel olarak Türkçeleştirildi. Fizy ve MSN'de ise kullanıcı deneyimi odaklı çalışmalar yapılarak kullanıcının site içerisinde sesi ile arama/yönlendirme yapması sağlandı.
     Ayrıca sosyal medyada kampanyanın bilinirlik ve erişim oranını yükseltmek amacıyla Facebook'ta premium reklam modeli kullanıldı.
     Yaratıcılıkta sınır tanımayan dijital pazarlama fikirlerini ödüllendiren Digital Age Yaratıcılık Ödülleri'nde ise Ford Fiesta, MSN'de uyguladığı proje ile En Yaratıcı Dijital Reklam Uygulamaları Kategorisinde Başarı Ödülü'ne layık bulundu.
     Ford Fiesta'nın Türkçe Sesli Kontrol Sistemi, hedef kitlenin bulunduğu MSN'e entegre edilerek, kullanıcılara ürün özelliğini vurgulayan farklı bir deneyim yaşatıldı. Ürün özelliği ile sitede kategoriler arası geçiş işlemi bütünleşti ve kolaylaştı. MSN ana sayfasından Türkçe Sesli Kontrol Sistemi'nin duyurusu yapıldı ve "Yandaki başlıklardan birini söyle, ben de seni oraya götüreyim" mesajıyla birlikte kategoriler sıralandı. Listelenen kategoriler içinde gitmek istediği kategoriyi söyleyen kullanıcı Fiesta ile birlikte o kategorinin ana sayfasına yönlendirildi. Uygulamayı 1,730,888 tekil kişi kullandı, 30,259 tekil kullanıcı ise reklam ile etkileşime geçti.
    
    
    

Bu haberi 128 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir