Ford Fiesta Avrupa ve Türkiye'de satış rekoru kırmaya devam ediyor

  • Yazı boyutu
Ford Fiesta Avrupa ve Türkiye'de satış rekoru kırmaya devam ediyor

Ford Fiesta Avrupa ve Türkiye'de satış rekoru kırmaya devam ediyor

Pazara sunulduğu 1976 yılından bu yana dünya çapında 15 milyon adetten fazla satılan Ford Fiesta, Avrupa ve Türkiye pazarlarında satış rekorlarına devam ediyor. Fiesta, 2012 yılının 9 ayında Avrupa'nın en çok tercih edilen küçük otomobili olurken Türkiye'de de segmentinin en çok satılan modeli olmaya devam ediyor.
     Ford tarafından yapılan açıklamaya göre, otomotiv sektörü veri şirketi JATO Dynamics tarafından son açıklanan rakamlar uyarınca Ford Fiesta eylül ayında, yılın üçüncü çeyreğinde ve 2012'nin dokuz ayında bir kere daha Avrupa'nın en çok satan küçük otomobili oldu. Fiesta Türkiye pazarında ise 2010 ve 2011 yıllarının tamamında elde ettiği segment liderliğini 2012'de de sürdürüyor.
     Avrupa genelinde eylül ayında 31 bin 468, yılın üçüncü çeyreğinde 66 bin 603 ve yılın dokuz ayında 238 bin 345 adet Ford Fiesta satıldı. Böylelikle Ford Fiesta satışları, küçük otomobiller göz önünde bulundurulduğunda en yakın rakibiyle 27 bin adetten fazla fark yaratmış oldu. Türkiye'de 9 ayda 16 bin 140 adet satılan Fiesta, kendi segmenti içerisinde yüzde 14,2'lik pazar payı ile liderliğini sürdürüyor.
     Tüm otomobil segmentleri kapsamında ise eylül ayında, yılın üçüncü çeyreğinde ve 2012'nin başından eylül ayının sonuna kadar Fiesta, Avrupa'da en çok satan ikinci, Ford'un ise en çok satan modeli oldu.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Ford Avrupa'nın Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Roelant de Waard, "Rakamlar her şeyi gösteriyor. Red Dot Tasarım ödülü sahibi Fiesta muhteşem bir otomobil ve Avrupa genelinde müşterilerin ilgisini çekmeye son sürat devam ediyor" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 135 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir