Ford Cargo Sanat Atölyesi iki ayrı fotoğraf yarışmasıyla açıldı

  • Yazı boyutu
Ford Cargo Sanat Atölyesi iki ayrı fotoğraf yarışmasıyla açıldı

Ford Cargo Sanat Atölyesi iki ayrı fotoğraf yarışmasıyla açıldı

Ford Otosan'ın, Ford Cargo markası altında kurduğu Ford Cargo Sanat Atölyesi, çalışmalarına iki ayrı fotoğraf yarışmasıyla başlıyor.
     Ford Otosan'dan yapılan açıklamaya göre, hem endüstride hem de sanat çalışmalarında kullanılan ortak kavram "Atölye" fikrinden yola çıkılarak oluşturulan "Ford Cargo Sanat Atölyesi", bundan sonraki süreçte Ford Cargo tarafından yapılacak tüm sanatsal faaliyetlerin çatısı olacak.
     Açılışını fotoğraf yarışmalarıyla yapan Ford Cargo Sanat Atölyesi'nin ilk yarışması "Kamyoncunun Hayatı/ Yollar Sizin Gözünüzle Daha Çekilir Olsun" başlığı altında düzenleniyor. Kamyon şoförlerinin hayatını, onlarla yaşayarak, onlarla görerek, onları göstererek anlatacak ve tüm fotoğraf severlere gösterecek, profesyonel ve amatör tüm fotoğraf sanatçılarına açık olan yarışma, foto muhabiri-belgesel yapımcısı Coşkun Aral danışmanlığında düzenleniyor.
     Seçimleri, profesyonel fotoğrafçı ve akademisyenlerden oluşan jürinin yapacağı yarışmada birinci seçilen yarışmacı 10 bin lira ile ödüllendirilecek. İkinci 5 bin lira, üçüncü ise 2 bin lira ödül kazanacak. Mansiyon, Jüri Özel Ödülü ve Ford Cargo Özel Ödülü'ne layık bulunanlar ise 1.000'er lira ile ödüllendirilecek.
     Yarışmaya başvurular, 31 Ekim 2012 tarihine kadar "fordcargosanatatolyesi.com" web sitesi üzerinden, katılım formunun doldurulması ve fotoğrafların yüklenmesi ile yapılacak.
     Jüri üyelerinin teknik ve yaratıcılık açısından yapacağı incelemelerin ardından, ödül ve mansiyon alan eser sahiplerine ödülleri Kasım ayı içerisinde, Gölcük Vehbi Koç Vakfı Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenecek törenle verilecek. Ayrıca seçilen fotoğraflardan oluşan bir sergi de düzenlenecek.
     Projenin tanıtım toplantısına ev sahipliği yapan Ford Otosan Kamyon Birimi Pazarlama Müdür Yardımcısı Tufan Altuğ, bu proje ile sanata ve sanatçıya destek vermekten mutluluk duyduklarını belirterek, "Bu yarışmalarımız sonunda, birbirinden farklı gözlerden çıkan fotoğraflarla harika bir yol ve Ford Cargo arşivi oluşturmuş olacağız" dedi.
     İnteraktif ve online düzenlenen "En Yakışıklı Ford Cargo" fotoğraf yarışmasına ise Ford Cargo sürücüleri ve aileleri katılabilecek. Yarışmacılar; yolda, şantiyede, deniz kıyısında, dağ başında, tünelde, tarlada; akla gelebilecek her mekanda "En Yakışıklı Ford Cargo"yu çekmeye çalışacak. Fotoğraf makinesi ya da cep telefonuyla çekilen fotoğraflar, Ford Cargo Facebook sayfasına yüklenecek.
    
    
    

Bu haberi 143 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir