FKA Genel Sekreteri Altunyuva, görevinden istifa etti

  • Yazı boyutu
FKA Genel Sekreteri Altunyuva, görevinden istifa etti

FKA Genel Sekreteri Altunyuva, görevinden istifa etti

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Genel Sekreteri Fethi Altunyuva, görevinden istifa etti.
     Altunyuva, FKA aracılığıyla basın kuruluşlarına gönderdiği yazılı açıklamada, büyük bir onurla yürüttüğü FKA Genel Sekreterliği görevinden kendi isteğiyle ayrıldığını bildirdi.
     FKA'nın, geçen 3 yıllık süreçte, yeni bir kurum olarak, sorumlu olduğu bölgenin kalkınmasına ve gelişmesine katkı sunma noktasında önemli mesafeler aldığına vurgu yapan Altunyuva, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
     "Ajansın kısa zamanda bölgesi için hizmet üreten bir noktaya gelmesine öncülük eden yönetim kurulu başkan ve üyelerine ve katılımcı bir anlayışla ajans faaliyetlerine yön veren kalkınma kurulu başkan ve üyelerine teşekkürü bir borç biliyorum. Görev sürem boyunca, destek ve ilgisini esirgemeyen Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz, bölgemizin temsilcisi milletvekillerimize, bölgemizdeki tüm kamu kurumlarının idarecilerine, değerli sivil toplum kuruluşu temsilcilerine, Malatya, Elazığ, Bingöl, Tunceli kamuoyu ve basın mensuplarına şükranlarımı sunuyorum."
     Altunyuva, görevinden ayrılmasının bölgeyle irtibatının kopacağı anlamına gelmediğine işaret ederek, "Bu toprakların bir insanı olarak bölgenin daha müreffeh konuma gelmesi için elimden gelen her türlü gayreti sarf etmeye devam edeceğim. Ajansımızı el birliğiyle bugünlere taşıyan değerli çalışma arkadaşlarıma, beni bu meşakkatli ancak bir o kadar da gurur verici vazifemde yalnız bırakmadıkları ve destek oldukları için teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
     Altunyuva, görevinden 31 Aralık 2012 tarihi itibariyle ayrılacağını bildirdi.
    
    
    

Bu haberi 358 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir