Fitch Ratings Direktörü Bashar Al-Natoor: -"2013 yılında da sukuk ihracı, özellikle varlığa…

  • Yazı boyutu
Fitch Ratings Direktörü Bashar Al-Natoor:
  -"2013 yılında da sukuk ihracı, özellikle varlığa…

Fitch Ratings Direktörü Bashar Al-Natoor: -"2013 yılında da sukuk ihracı, özellikle varlığa dayalı sukuk ihraçları hızla büyümeye devam edecek"

Fitch Ratings Direktörü Bashar Al-Natoor, 2013 yılında da sukuk ihracının, özellikle varlığa dayalı sukuk ihraçlarının hızla büyümeye devam edeceğini belirtti.
     Yapılan açıklamaya göre, Türkiye Yatırımcı İlişkileri Derneği, Fitch Ratings sponsorluğunda "Sektörel Değerlendirme Toplantıları"nın ilkini Türk Telekom Etiler ofisi toplantı salonlarında, Türkiye'nin lokomotif sektörlerinden inşaat sektörü üzerine düzenledi.
     İnşaat sektörünün önde gelen temsilcilerinin, analist ve danışmanların katıldığı toplantıya, Fitch Ratings direktörlerinden Bashar Al-Natoor konuşmacı olarak katıldı.
     Toplantıda, Fitch Ratings'in genel rating sistemi değerlendirmesi, inşaat ve taahhüt sektöründe kredi faktörlerini etkileyen unsurlar, EMEA bölgesinde gayrimenkul yatırım ortaklıkları, ürün ratingleri, Türkiye ve dünyada 2013 için beklentiler ve sukuk piyasaları konuları da ele alındı.
     Fitch Ratings Direktörü Bashar Al-Natoor, yaptığı konuşmada, "2012'nin ardından 2013 yılında da sukuk ihracı, özellikle varlığa dayalı sukuk ihraçları hızla büyümeye devam edecek" dedi.
     Bazı sınırlamaların hala bulunduğunu, özellikle sukuk ihracının yaygın olduğu bölgelerde en önemli kısıtlamaların hukuki kararlar olduğunu dile getiren Al-Natoor, şunları kaydetti:
     "Şu an için sadece Malezya'da sukuk ihracına rating almak zorunlu. Diğer taraftan rating gelişme potansiyeli olan sukuk ihraçlarının güvenilir bir şekilde büyümesinde önemli rol alıyor. 2012 yılında Türk hükümeti sukuk ihraçlarını teşvik etmek amacıyla 1,5 milyar dolarlıklık sukuk ile İslami sermaye pazarına girdi. Ayrıca Fitch Mısır, Libya, Umman ve Tunus gibi henüz sukuk piyasasına girmemiş hükümetlerin de ihraç etme fırsatı olduğu düşüncesinde."
    
    
    

Bu haberi 128 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir