Fitch'in Türkiye'nin notunu artırması -Denizli İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Aydın:…

  • Yazı boyutu
Fitch'in Türkiye'nin notunu artırması
  -Denizli İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Aydın:…

Fitch'in Türkiye'nin notunu artırması -Denizli İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Aydın: -"Fitch, Türkiye ekonomisinin gücünü teyit etti"

Denizli İşadamları Derneği (DİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Aydın, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch'in Türkiye'nin notunu yatırım yapılabilir seviyeye yükseltmesiyle ilgili, "Fitch, Türkiye ekonomisinin gücünü teyit etti" dedi
     Aydın, yaptığı açıklamada, not artırımının Türkiye ekonomisinin ne kadar dirençli olduğunu bir kez daha gösterdiğini belirtti.
     Türkiye'nin ekonomik ve siyasi anlamda birçok zorlu testten başarıyla çıktığına dikkati çeken Aydın, şunları kaydetti:
     "Fitch, Türkiye ekonomisinin gücünü teyit etti. Fitch gibi uluslararası derecelendirme kuruluşlarından yatırım yapılabilir ülke notu almak çok zor. Bu notu ülke olarak korumak zorundayız. Bu yüzden kamu maliyesindeki disiplinin korunması gerek. Cari açık ve enflasyondaki olumlu gelişmeler notun kalıcılığını devam ettirecektir. İç ve dış siyasetteki istikrarsızlık, dış borç artışı, orta vadeli plandaki hedeflerin tutmaması Türkiye notunun tekrar düşmesine sebep olabilecektir."
     Yapılacak yatırımlarla ekonominin daha da güçleneceğini, istihdam alanlarının artacağını vurgulayan Aydın, diğer kredi derecelendirme kuruluşlarının da benzer kararı gecikmeden almalarını ümit ettiklerini belirtti.
    
    
    

Bu haberi 195 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir