Fitch'in Türkiye'nin notunu artırması -Vaillant Grup Türkiye Müdürü Grosser: "Diğer kredi…

  • Yazı boyutu
Fitch'in Türkiye'nin notunu artırması
  -Vaillant Grup Türkiye Müdürü Grosser:
  "Diğer kredi…

Fitch'in Türkiye'nin notunu artırması -Vaillant Grup Türkiye Müdürü Grosser: "Diğer kredi şirketleri de Türkiye'nin kredi notunu yükseltmek zorunda kalacak. Kredi notları arttıkça da Türkiye'ye gelen yatırımlar, daha da artacaktır" -"Eskiden başka ülkelerdeki şirketlerin, fason üretimlerini yapan bir sanayisi bulunan Türkiye, artık bu taşeronluktan kurtuldu"

Vaillant Grup Türkiye Müdürü Christoph Grosser, Fitch'in Türkiye'nin notunu yatırım yapılabilir seviyeye yükseltmesinin ardından diğer kredi şirketlerinin de Türkiye'nin kredi notunu yükseltmek zorunda kalacağını belirterek, "Kredi notları arttıkça da Türkiye'ye gelen yatırımlar daha da artacaktır" dedi.
     Grosser, AA muhabirine Fitch'in Türkiye'nin kredi notunu yatırım yapılabilir düzeye çıkarmasına ilişkin yaptığı açıklamada, dünyada birçok ülkenin kredi notu düşerken, Türkiye'nin notunun artmasının sevindirici olduğunu belirtti.
     Türkiye'nin notunun 18 yıl aradan sonra ilk kez yatırım yapılabilir seviyeye yükseltilmesinin, Türkiye'deki var olan potansiyeli daha çok ortaya çıkaracağını ifade eden Grosser, şunları kaydetti:
     "Avrupa'ya en yakın ülkelerden biri olduğu halde Türkiye, çoğu zaman fark edilememişti. Ama son 10 yılda ülkede yaşanan gelişmeler, Türkiye'nin dünyadaki şirketlerin gözünde değerini artırdı. Son 10 yıl içerisinde ekonomisini ve finansmanını sağlam zeminler üzerine oturtan Türkiye, dünyada söz sahibi bir ülke konumuna geldi. Eskiden yapılan yatırımlar konusunda adı duyulmayan ülke artık, yatırım yapılacak belli başlı ülkeler arasına taşındı. Türkiye, sanayideki altyapısını da kurmasıyla beraber sadece bir üretici olmaktan ziyade, patentli ürünler üreten, ürettiğini satan bir özellik kazandı. Eskiden başka ülkelerdeki şirketlerin, fason üretimlerini yapan bir sanayisi bulunan Türkiye, artık bu taşeronluktan kurtuldu. Kendi ürettiğini, kendisi satan bu ülkede önümüzdeki süreçte büyüme katlanarak devam edecektir."
     Grosser, açıklanan kredi notlarının Türkiye'nin değerine değer kattığına dikkati çekerek, şöyle devam etti:
     "Açıklanan kredi notları da gösteriyor ki; Türkiye gelmesi gereken yere geldi. Geçmişte, kredi notu veren firmalar Türkiye'nin hak ettiği notu vermiyorlardı. Ama şu anda, istikrarlı bir başarı devam edince, hak edilen puan verildi. Diğer kredi şirketleri de Türkiye'nin kredi notunu yükseltmek zorunda kalacak. Kredi notları arttıkça da Türkiye'ye gelen yatırımlar daha da artacaktır."
    
    
    

Bu haberi 180 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir