Fitch'in Türkiye'nin notunu artırması -ATO Başkanı Bezci: -"Değişen Türkiye'nin başarısı…

  • Yazı boyutu
Fitch'in Türkiye'nin notunu artırması
  -ATO Başkanı Bezci:
  -"Değişen Türkiye'nin başarısı…

Fitch'in Türkiye'nin notunu artırması -ATO Başkanı Bezci: -"Değişen Türkiye'nin başarısı böylelikle yurt dışında da tescillenmiş oldu. Türkiye'nin istikrarlı yürüyüşünün devam edeceğine olan inancımız sonsuzdur"

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, kredi derecelendirme kuruluşu Fitch'in yaptığı not artırımının Türkiye'nin ekonomik ve siyasi istikrarının bir sonucu olduğunu belirterek, "Türkiye, istikrar ve güvenin doğru adresi" dedi.
     ATO Başkanı Bezci, yaptığı yazılı açıklamada, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch'in kredi not artırımını değerlendirdi.
     Fitch'in not artırımının Türkiye'nin ekonomik ve siyasi istikrarının bir sonucu olduğunu kaydeden Bezci, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
     "Fitch'in kredi notumuzu arttırması Türkiye'de istikrar ve güvenin pekiştiğini bizlere bir kez daha göstermiştir. Türkiye dış yatırımcı için vazgeçilmez bir ekonomik güç haline gelmiştir. Birçok Avrupa ülkesinin içinde bulunduğu ekonomik kriz, Orta Doğu ülkelerinde yaşanan siyasi istikrarsızlık, Türkiye'nin yıldızını parlatmıştır. Dış yatırımcı yatırım yapacağı ülkenin ekonomik koşullarına, siyasal ve sosyal istikrarına güvenmek ister. Türkiye, başarılı ekonomik politikaları ile artık yabancı yatırımcılara göz kırpmaktadır. Ankara Ticaret Odası olarak her platformda dile getirdiğimiz değişen Türkiye'nin başarısı böylelikle yurt dışında da tescillenmiş oldu. Türkiye'nin istikrarlı yürüyüşünün devam edeceğine olan inancımız sonsuzdur."
     Fitch'in kredi derecelendirme notuna göre AB ülkelerinin düşüşte, Türkiye'nin ise yükselişte olduğunu da belirten Salih Bezci, Türkiye'nin dış yatırımcı için iyi bir pazar olduğunu vurguladı.
    
    
    

Bu haberi 113 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir