FİSKOBİRLİK piyasada olmaya devam edecek -Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar: "Bu sezon uzun bir…

  • Yazı boyutu
FİSKOBİRLİK piyasada olmaya devam edecek 
  -Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar:
  "Bu sezon uzun bir…

FİSKOBİRLİK piyasada olmaya devam edecek -Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar: "Bu sezon uzun bir aradan sonra piyasaya girerek üreticilerden peşin parayla fındık alımına başladık, bundan sonraki yıllarda da piyasada olmaya devam edeceğiz"

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, "Bu sezon uzun bir aradan sonra piyasaya girerek üreticilerden peşin parayla fındık alımına başladık, bundan sonraki yıllarda da piyasada olmaya devam edeceğiz" dedi.
     Bayraktar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, FİSKOBİRLİK'in uzun bir aradan sonra yeniden piyasada olma başarısı gösterdiğini, bunun da kurum adına son derece önemli olduğunu belirtti.
     Her şeyden önce FİSKOBİRLİK'i ayakta tutarak fındık piyasasında "Biz de varız" dediklerini ifade eden Bayraktar, şunları kaydetti:
     "FİSKOBİRLİK olarak 2 Eylül'den bu yana birliğimize bağlı 8 kooperatif kanalıyla fındık satın almaya başladık. Kurum olarak halen üreticilerden peşin para karşılığında fındık alımını sürdürüyoruz. Belki bu yıl istediğimiz kadar fındık alamasak da piyasada olma kararlılığımızı ve ciddiyetimizi gösterdik. Bu yaklaşım bir kurum için son derece önemlidir. Özellikle kötü günler yaşamış FİSKOBİRLİK için bu durum daha da önem arz etmektedir. Bu sezon uzun bir aradan sonra piyasaya girerek üreticilerden peşin parayla fındık alımına başladık, bundan sonraki yıllarda da piyasada olmaya devam edeceğiz. Hedefimiz daha sonraki yıllarda geçmiş sezonlara oranla daha fazla fındık almak ve daha fazla üreticiyi FİSKOBİRLİK ile bütünleştirmek. Bizim göreve geldiğimiz günden beri ilk yapmak istediğimiz konu buydu. Kurumun eski saygınlığını geri kazandırmak ve kurumu ne olursa olsun ayakta tutmaktı. Bugün gelinen süreçte bunun meyvelerini alıyoruz. İnşallah daha iyiye giderek FİSKOBİRLİK'i daha ileriye taşıyacağız. Üreticilerimiz bizlere güvensin."
    
    
    

Bu haberi 317 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir