FİSKOBİRLİK fındık alımına başlıyor -Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar: "Bugün itibarıyla fındık…

  • Yazı boyutu
FİSKOBİRLİK fındık alımına başlıyor
  -Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar:
  "Bugün itibarıyla fındık…

FİSKOBİRLİK fındık alımına başlıyor -Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar: "Bugün itibarıyla fındık alımına başlıyoruz"

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, bugün itibarıyla fındık alımına başladıklarını bildirdi.
     Bayraktar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önce planladıkları gibi FİSKOBİRLİK'in piyasaya girdiğini ve üreticiden ürünlerini almaya başladığını söyledi.
     Amaçlarının sadece FİSKOBİRLİK gibi önemli bir kurumu ayakta tutmak olduğunu belirten Bayraktar, "Biz her ne olursa olsun bu kurumu ayakta tutmaya çalışacağız" diye konuştu.
     Bütün fındık üreticilerinden eski günlerde olduğu gibi yeniden FİSKOBİRLİK'i tercih etmelerini isteyen Bayraktar, şunları kaydetti:
     "Bugün itibarıyla fındık alımına başlıyoruz. Fındık alımıyla ilgili olarak 3 ayrı yöntem devrede olacak. Bunlardan biri tamamı peşin alım yöntemi, diğeri yarısı peşin alım yöntemi, son olarak da emanet alım yöntemi... Bu yöntemlerle üreticilerimizin ürünlerini satın alacağız. İnanıyorum ki bugünden itibaren FİSKOBİRLİK yoğun bir şekilde fındık alacak. Kurumumuz üreticiye güçlü, alternatif model sunacak fındık alımına girdi. Herkese hayırlı olsun."
     Bayraktar, 50 randıman fındığın kilo başı 4 liradan satın alınacağını, 3 ayrı yöntemde değişik fiyatların uygulanacağının bilinmesini sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 232 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir